The Whole Pantry bola pôvodne jednou z prvých aplikácií pre Apple Watch a Apple ju promoval aj na svojej stránke, no stiahol ju odtiaľ okamžite po tom, ako sa objavili špekulácie, že jej autorka klamala o svojom zdravotnom stave za účelom marketingu.

Ako to bolo?

Presnejšie povedala, že sa jej podarilo vyliečiť z inak smrteľnej rakoviny mozgu. 23-ročná austrálčanka Belle Gibson teraz potvrdzuje, že si celý príbeh o zhubnom nádore vymyslela a nikdy žiadnu rakovinu nemala, tým pádom sa zo žiadnej ani nemohla vyliečiť. Okrem toho čelí ďalšiemu problému, mala vyzbierať 300 000 dolárov na charitu, avšak tieto peniaze nakoniec nikdy neprišli do cieľa. Práve chýbajúce peniaze spôsobili, že sa médiá viac sústredili na jej osobu.Tie nakoniec odhalili, že autorka klamala aj o svojom zdravotnom stave a recepty, ktoré dávala ľuďom, aby sa chránili pred rakovinou mozgu, jej nikdy nepomohli

Čo čakalo autorku?

Autorku za to čakal okamžitý kariérny pád – vydavateľstvo Penguin odmietlo vydať jej knihu a zrušilo všetky predobjednávky, inštitúcie od nej začali okamžite žiadať vyplatenie peňazí charitám a nakoniec aj Apple stiahol jej aplikáciu z App Storu. Ako bonus, tiež došlo k vypnutiu oficiálnej Facebook stránky The Whole Pantry a tiež zrušila svoj účet na Instagrame, kde ju čakala vlna kritiky. Momentálne dúfa, že tým, že sa úprimne prizná, sa jej aspoň trochu vylepší povesť. Magazín The Australian Womens Week nakoniec naznačuje, že Gibsonová môže trpieť faktitívnou poruchou. Tí, ktorí touto poruchou trpia, predstierajú príznaky choroby v snahe o získanie pozornosti okolia.

Zdroj: News.com.au
Prečítajte si tiež  Návod: Takto v iPhone zmeníte živú Live Photo na statickú fotku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.