V posledných dňoch bolo v kinách naozaj rušno. Na filmové plátna sa dostalo niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré vypredali sály aj u nás na Slovensku. Jedným z najväčších hitov je film Barbie, ktorý podľa portálu Smartmania porazil aj Oppenheimera od Christophera Nolana.

Letnú sezónu v kinách odštartoval obľúbený Indiana Jones. Aj napriek očakávaniam však nezaznamenal príliš veľký úspech. S celkovým nákladom na úrovni 295 miliónov dolárov a tržbami na úrovni 307 miliónov dolárov (doteraz) ide pre Walt Disney Studios o veľké sklamanie. Potom však prišla dvojica filmov Barbie a Oppenheimer a úspech na seba nenechal dlho čakať. Víťaz je však iba jeden.

Dráma Oppenheimer, ktorá je sfilmovaným životopisom otca atómovej bomby mala rozpočet na úrovni 100 miliónov amerických dolárov.

Do kín však pritiahla obrovské množstvo ľudí a do dnešných dní sa jej podarilo zarobiť už približne 552 miliónov dolárov. Ide teda o veľký úspech, no podľa expertov nebola stratégia uvedenia tohto filmu do kín po boku Barbie práve šťastnou voľbou.

Barbie zadupala Oppenheimera do zeme 

Veselá snímka od Grety Gerwig totiž prilákala do kín neuveriteľne množstvo ľudí a už 17 dní od premiéry zarobila svoju prvú miliardu dolárov s rozpočtom len 145 miliónov dolárov. Ide tak o jeden z najúspešnejších filmov z dielne Warner Bros vôbec.

Ak sa teda chystáte do kina a chcete si pozrieť niečo dobré, letná ponuka je stále veľmi zaujímavá a samotní diváci naznačili, ktoré filmy ich oslovili najviac.

Videli ste Indiana Jones, Barbie či Oppenheimera? Dajte nám vedieť do komentára, ktorý z týchto filmov vás najviac zaujal či pobavil. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Tom Hanks nás láka na film Greyhound, ktorý bude mať exkluzívnu premiéru na Apple TV+ už zajtra.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -