Nebudeme si klamať, každý Apple používateľ potrebuje doma hernú konzolu, pretože hrať hry na Macu alebo iPhone je pomerne veľké utrpenie. Pri jej výbere sa zvyknú ľudia deliť na dva tábory a to tých, ktorí preferujú Xbox X a potom tých, ktorí majú radi PlayStation 5. Práve druhá menovaná konzola mala dlhodobo problémy s dostupnosťou, pretože ju Sony nestíhalo vyrábať. Teraz je však skladom u väčšiny predajcov a čo je ešte lepšie, kúpite ju za fantastickú cenu.

Zatiaľ čo ešte pred mesiacom jej cenovka atakovala, alebo dokonca preliezala hranicu 700 €, dnes je situácia s PlayStation 5 úplne iná. Spoločnosť Sony totiž konečne vyriešila problémy pri produkcií a zariadenie si už môže kúpiť prakticky ktokoľvek. Koľko ale stojí?

Na Slovensku je v súčasnosti množstvo predajcov, ktorí majú PlayStation 5 skladom. Napríklad na e-shope kúpite konzolu už od 615 € spolu s hrou God Of War Ragnarok. Ak by ste však chceli nakupovať od iného predajcu, napríklad na Alze je táto istá kombinácia k dispozícii v zľave len za 639,9 €. Obe ponuky si môžete preveriť po kliknutí na tento odkaz.

Cena za PlayStation 5 sa teda konečne pohybuje v oveľa prívetivejších úrovniach. Ak ale naopak preferujete skôr Xbox X, predajca ho má k dispozícii len za 488 € a Alza.sk za 499 €. V porovnaní s PS5 teda na Xboxe viete ušetriť cca 100 až 150 €, čo nie je zanedbateľná suma. To, kto má aktuálne najlacnejší Xbox X na Slovensku si môžete overiť tu.

Dajte nám vedieť do komentára, ktorej hernej konzoly ste priaznivcami vy. Je to lacnejší Xbox alebo stále pomerne drahé PlayStation 5? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  "Hey Siri, give me a hint"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -