Drony sa stávajú čoraz populárnejšími nielen u profesionálov, ale aj bežných používateľov. Pokiaľ si kúpite špičkovú techniku, akou je aj DJI FPV Combo, tešiť sa môžete na neuveriteľný zážitok zo skúmania svojho okolia prostredníctvom okuliarov. Zariadenie síce nie je najlacnejšie no ponúkne vám špičkové zábery v 4K kvalite pri 60 fps a viacero režimov ovládania.

DJI FPV Combo bol navrhnutý tak, aby zvládol zachytávať pohľady z výšky a dokonca dokážal letieť maximálnou rýchlosťou až 140 km/h. Tento dron má prakticky dokonalú aerodynamiku a vysokú odolnosť proti vetru. Jeho batéria s kapacitou 2 000 mAh ponúkne až 20 minút letu na jedno nabitie. Koľko ale takáto „sranda“ stojí? V čase, keď prišiel DJI FPV Combo na trh sa predával za 1 349 € čo je pomerne dosť peňazí. Pokiaľ však kliknete na tento odkaz, objavíte ponuky, kde začína na 1 099,7 €. To je síce stále dosť, no ide o podstatne prijateľnejšiu sumu.

DJI FPV Combo
Zdroj: DJI

Dron DJI FPV Combo ponúka aj kvalitnú kameru s gimbalom, ktorá pracuje už vo vyššie spomínanom 4K rozlíšení a vďaka špeciálnej stabilizácii RockSteady nebudú zábery roztrasené ale krásne plynulé. Dron ponúka aj automatické prepínanie frekvencie (2,4 a 5,8 GHz), ktoré zabezpečí kvalitný obraz s vysokým bitratom, obmedzené záseky a tiež zredukuje kompresné artefakty. Svoj let si vďaka tomu užijete naozaj naplno.

Za cca 1 100 € dostanete v balení aj špičkový ovládač DJI Motion Controller, ktorý vám ponúkne intuitívne ovládanie a rýchle reakcie na pohyby. Dron má až tri letové režimy, ktoré si aktivujete podľa toho, ako skúseným ste letcom. Konkrétne ide o módy S, N a M.

DJI FPV Combo
Zdroj: DJI

Obrovským benefitom tohto dronu je aj nízka hmotnosť, ktorá sa pohybuje len na úrovni 795 gramov, čo ho robí ľahko prenosným. DJI ponúka svojim používateľom samozrejme aj špeciálnu aplikáciu pre mobilné zariadenia, cez ktorú je možné upravovať a zdieľať natočené zábery.

Tak, ako ale zvykneme upozorňovať pri dronoch, aj v tomto prípade si treba uvedomiť, že nejde o hračku a kúpiť by si ju mali skôr skúsení používatelia, prípadne začiatočníci, ktorí majú trpezlivosť na to, aby sa DJI FPV Combo naučili perfektne ovládať.

Na základe toho, ako rýchlo budú naberať skúsenosti, si potom môžu prepínať letové režimy od najjednoduchšieho (s mnohými bezpečnostnými opatreniami) po tie najnáročnejšie – manuálne. Najlepšie ponuky na nákup DJI FPV Combo nájdete po kliknutí na tento odkaz. Pokiaľ ho už máte, dajte nám vedieť do komentára, aké sú vaše skúsenosti. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -