Prednedávnom sme vám ukázali videá z 20-tých rokov minulého storočia, ktoré boli upravené modernými digitálnymi technológiami. Vo výsledku sa tak z pomerne nekvalitnej, roztrasenej a čiernobielej snímky stali farebné a dynamické zábery vo vysokom rozlíšení. Ich kvalita bola dokonca na takej vysokej úrovni, že ste mali pocit, ako by ste stáli za kamerou.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus.

Dnes tu máme ďalšie takéto video, o ktoré sa postaral tvorca NASS. Na svojom kanáli má takmer pol milióna odberateľov a dlhodobo sa špecializuje na reštaurovanie starých záberov, pričom využíva rôzne moderné programy, ako aj umelú inteligenciu.

Tentokrát sa môžete pozrieť na snímku, ktorá bola natočená v štyridsiatych rokoch minulého storočia v slnečnej Kalifornii. Uvidíte dobové autá, módu, ulice ale aj vtedajší životný štýl v takej vysokej kvalite, že tomu nebudete veriť.

Počas úprav zvýšili rozlíšenie, snímkovú frekvenciu, pridali farby a dokonca aj zvuk 

V rámci náročného procesu úpravy sa video podarilo prerobiť do rozlíšenia Full HD (1080p) so snímkovou frekvenciou až 60 FPS. Rovnako tak bola doplnená stabilizácia, vďaka čomu pôsobia zábery neuveriteľne dynamicky.

Nakoľko ide o cca 80 ročné video, pôvodne bolo natočené ako čiernobiele a bez zvuku. Aj o toto sa postarali moderné technológie, pričom však autor dopĺňa, že skutočné farby alebo zvuky mohli byť odlišné v porovnaní s tým, čo vidíme na videu.

Každopádne to ale celé vyzerá úchvatne. Pozrite si to aj vy a dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám výsledok páči. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here