Je celkom bežné, že technologické spoločnosti prechádzajú z jednej oblasti záujmu do druhej. Napríklad Xiaomi začínala ako malá internetová spoločnosť a teraz je významným celosvetovým výrobcom smartfónov. Dokonca aj firmy ako Samsung a Apple nezačínali s inteligentnými telefónmi.

Zatiaľ čo prvým zariadením od Samsungu bol televízor, prvým výrobkom spoločnosti Apple bol zasa počítač. Čínski výrobcovia ako Huawei a Xiaomi teraz pôsobia v automobilovom priemysle. Prečo by teda automobilka Tesla nemohla vyrábať vlastné smartfóny?

- Reklama -

Na internete sa objavili správy, že spoločnosť pod vedením Elona Muska pracuje na telefóne, ktorý môže byť zameraný na hry. Naznačujú to minimálne rendery, ktoré medzičasom unikli na internet. Žiaľ ich kvalita je vcelku mizerná.

Smartfón od Tesly je na obrázkoch vyobrazený v odtieňoch modrej farby a taktiež je na ňom logo značky Tesla v tvare písmena „T“. Okrem toho sa na zadnej strane nachádzajú tri horizontálne otvory, ktoré sú pravdepodobne k dispozícii pre šošovky fotoaparátov alebo senzory.

Nekonvenčný dizajn a vysoký výkon

Aj keď nejde o dizajnovú revolúciu, návrh pochádzajúci údajne od Tesly pôsobí originálnym, elegantným a dovolíme si tvrdiť, že aj trochu luxusným dojmom.

Instagram BannerHrany zariadenia nie sú zaoblené a konštrukcia vyzerá tak, akoby bola navrhnutá z niekoľkých kovových materiálov. Dizajnéri teda zrejme kládli dôraz na minimalizmus, čo sa im z nášho pohľadu podarilo.

No a aj keď ešte nie je nič oficiálne, internetom už kolujú správy, že prvý smartfón od Tesly dostane fotoaparát s rozlíšením 108 Mpx, obrovskú 4K obrazovku, procesor Snapdragon 898 a 2 TB úložiska.

Pokiaľ by to bola pravda, bavíme sa o high-endovej konfigurácii, kde sa cena zariadenia môže hravo vyšplhať nad 1 000 $/€.

Vzhľadom na úspechy Tesly a vplyv Elona Muska je ale možné, že predajom to nijako nemusí ublížiť. Práve naopak. Americká automobilka by sa mohla stať behom niekoľkých mesiacov či nanajvýš rokov nepríjemným konkurentom pre spoločnosť Samsung či dokonca spoločnosť Apple. Ako to podľa vás dopadne?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.