Twitter, ktorý už niekoľko dní vlastní výkonný riaditeľ spoločností Tesla či SpaceX Elon Musk, údajne plánuje účtovať používateľom 19,99 dolárov / mesačne za to, že ich účty zostanú aj naďalej overené. Pokiaľ budú poplatok ignorovať, jednoducho prídu o modrú fajku pri profile.

S informáciou prišli portály The Verge a Platformer, ktoré uvádzajú, že overovanie bude dostupné prostredníctvom predplatného Twitter Blue. V súčasnosti je žiadosť o overenie na Twitteri bezplatná a používatelia musia len preukázať pravosť účtu, byť vo verejnom záujme a byť autentickí.

- Reklama -

Rovnako je dobré uviesť, že Twitter aj dnes ponúka predplatné vo forme spomínaného Twitter Blue, no ľudia zaň neplatia 19,99 dolárov / mesačne ale iba 4,99 dolára / mesačne. Platená funkcia sa zameriava predovšetkým na elimináciu reklám.

Portál The Verge dopĺňa, že ak sa navrhovaný plán stane skutočnosťou, v súčasnosti overení používatelia budú mať 90 dní na to, aby sa prihlásili na nové predplatné, inak o svoje overenie prídu. Ľudia sa teda budú musieť rýchlo adaptovať na to, že funkcia, ktorú používali dlhé roky zadarmo im zo dňa na deň každý mesiac strhne z účtu poplatok.

Elon to chce hneď! 

Elon Musk
Zdroj: Businessinsider

Hoci 19,99 $ / mesačne nebude pre väčšinu overených profilov zásadná položka, stále ide o náklady, s ktorými títo ľudia predtým nepočítali.

Podľa „internej korešpondencie“ a zdrojov oboznámených so situáciou, ktoré hovorili s The Verge, Musk údajne prikázal inžinierom, aby projekt dokončili do 7. novembra, inak dostanú výpoveď. Známy novátor to teda myslí vážne a hneď po vstupe do Twitteru začal robiť poriadky.

Nový riaditeľ bude vyhadzovať 

Elon Musk Twitter
Zdroj: Daniel Oberhaus (úprava redakcie)

S tým súvisia aj čistky, ktoré sa dotknú najmä stredných manažérov a inžinierov, ktorí nevykonávali dostatočnú prácu. V Twitteri už pracujú aj bývalí zamestnanci automobilky Tesla, ktorí získali posty poradcov Elona Muska.

Hlavným cieľom najbohatšieho muža na svete je, aby Twitter nezarábal iba z reklamy a niečo málo z predplatného ale aby boli zisky spoločnosti 50 / 50. Spôsob, akým sa to snaží docieliť by mohol fungovať, no otázne znie, ako to príjmu používatelia. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.