Jeden z najbohatších mužov na Zemi sa rozhodol rozšíriť svoje podnikanie na ďalšiu technologickú oblasť. Ako píše The Verge, Elon Musk potichu založil novú spoločnosť, ktorá sa zameriava na umelú inteligenciu. Chce s ňou konkurovať najväčším hráčom na trhu.

Ďalšia firma, ktorá spadá do portfólia tohto miliardára bola založená v Nevade 9. marca 2023. Jej generálnym riaditeľom je v súčasnosti sám Elon Musk a tajomníkom Jared Birchall. Ako dopĺňa Insider, to že Musk niečo chystá bolo jasné už dlhšiu dobu. Až teraz sme sa ale dozvedeli bližšie podrobnosti.

Novátor totiž nakúpil tisíce grafických procesorov (GPU), ktoré mali údajne slúžiť na pohon nového produktu generatívnej umelej inteligencie. Zdá sa, že tieto fámy sa do bodky potvrdili. Podľa portálu Financial Times má nová firma konkurovať spoločnosti OpenAI, v ktorej má pomerne veľký finančný vklad aj technologický gigant Microsoft.

Elon Musk sa mal dokonca nedávno pokúšať získať vysoké finančné prostriedky na rozvoj novej spoločnosti od investorov SpaceX a Tesla, pričom nie je jasné, či sa mu to podarilo.

Názov novej Muskovej spoločnosti odkazuje na umelú inteligenciu 

Elon Musk
Zdroj: Businessinsider

To, že má nová firma Elona Muska niečo spoločné s umelou inteligenciou nepotvrdzujú len fámy o nákupe veľkého množstva GPU ale aj jej názov. Ten by mal znieť „X.AI„, vďaka čomu krásne komunikuje so značkou „X Corp.„, pod ktorú dnes spadá sociálna sieť Twitter.

Zároveň sa tiež v minulosti objavovali fámy o tom, že Musk plánuje vytvoriť aj aplikáciu s názvom „X„, ktorá bude v mobilných zariadeniach slúžiť „na všetko„. Bližších podrobnosti sme sa ale do dnešného dňa nedočkali.

Chce podnikať v odvetví, ktoré sám kritizuje 

Je zaujímavé, že Elon Musk sa vydal práve touto cestou (v ktorej je samozrejme obrovský podnikateľský potenciál), nakoľko umelú inteligenciu nedávno kritizoval.

V rámci toho podpísal otvorený list, v ktorom vyzval na pozastavenie gigantických experimentov s umelou inteligenciou z dôvodu jej rýchleho a potencionálne nebezpečného vývoja.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

Paradoxné je tiež to, že spoločnosť OpenAI, ktorej chce Elon Musk so spoločnosťou X.AI konkurovať v roku 2015 sám spolu-zakladal, avšak v roku 2018 z nej vystúpil, čo dnes možno potajomky ľutuje.

Prečítajte si tiež  Desivá umelá inteligencia podľa zvuku klávesnice zistí, čo presne píšete. Je šialene presná

Práve OpenAI sa dostala do popredia potom, čo predstavila chatbota ChatGPT a taktiež novú generáciu jazykového modelu GPT-4, ktorý je síce prístupný len za poplatok, no existuje jedna možnosť, ako si ho vyskúšať úplne zadarmo.

Uvidíme teda, ako sa bude miliardárovi dariť v novom odvetví. Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tomto nápade vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -