O novom iPade Pro sme písali len nedávno. Vyzerá to tak, že novinka bude predstavená už v marci 2020. To čo sme však nevedeli je dnešná novinka od DigiTimes, ktorá hovorí, že zariadenie ponúkne úplne novú uhlopriečku displeja. Dočkáme sa 12″, ktorá bude mať zároveň 3 šošovky fotoaparátu na zadnej strane a výkonný procesor.

Apple chystá 12″ iPad Pro.

Dnes sa na internete objavila pomerne nečakaná správa. Apple predáva iPad Pro 11″ a iPad Pro 12,9″ už dlhšiu dobu. Zariadenia boli predstavené koncom roka 2018. Na rok 2020 sa ale evidentne chystá zariadenie, ktoré bude mať uhlopriečku 12″. Okrem toho má zdediť po iPhone 11 Pro aj 3 šošovky fotoaparátov na zadnej strane a zachovať si elegantný dizajn súčasnej generácie iPadu. Zatiaľ však presnejšie podrobnosti nepoznáme.

Nateraz to však začína vyzerať tak, že novinka už nebude dostupná v dvoch verziách ale iba v jednej. Zákazník si teda nebude môcť vybrať medzi 11″ a 12,9″ ale získa len akýsi kompromis medzi oboma veľkosťami. To, že by Apple predstavilo 3 iPady Pro, ktoré by mali tak podobnú uhlopriečku sa nám zdá ako vysoko nepravdepodobné, aj keď dopredu predpovedať radšej nič nechceme.

Ako už bolo spomínané vyššie, tablet by mal mať rovnaký dizajn, ako verzie z roku 2018. To isté platí aj o displeji. Tu sa však môžeme dočkať dvoch zmien. Buď sa celé telo prispôsobí veľkosti 12″ a rámčeky ostanú rovnaké, alebo sa práve rámčeky o čosi zmenšia a zväčší sa plocha displeja na prednej strane. To sa nám zdá o čosi pravdepodobnejšie. 12″ model by tak vychádzal z 11″ verzie. Hoci sa tu nachádza senzor pre Face ID, myslíme si, že tu bude stále priestor, aby sa sem senzor a kamera zmestili.

Apple chystá 12" iPad Pro. Doraziť má s trojicou fotoaparátov a výkonným procesorom.
Apple chystá 12″ iPad Pro. Doraziť má s trojicou fotoaparátov a výkonným procesorom.

„Pod kapotou“ potom očakávame minimálne výkonnejšiu verziu procesora Apple A13X Bionic alebo dokonca Apple A14 Bionic, ktorý by mal byť vyrábaný revolučným 5 nm. spôsobom. Vďaka tomu poskytne vyšší výkon pri nižšej spotrebe energie. Narásť by mohla aj operačná pamäť RAM (kvôli editácii videí).

Na to, kedy sa tohto „profi“ tabletu dočkáme vám zatiaľ odpovedať nevieme. Apple je veľmi tajnostkárske. Ako sme však uviedli na začiatku, mohlo by to byť už koncom marca 2020, kedy má prísť aj iPhone SE 2/ 9, MacBook Pro 13″ s novou klávesnicou a ďalšie produkty. Nechajme sa teda prekvapiť. Brali by ste ho?

Prečítajte si tiež  Apple chystá nový operačný systém
Takto bude vyzerať iPad Pro 2020. Budú tu 3 fotoaparáty.
Apple chystá 12″ iPad Pro. Doraziť má s trojicou fotoaparátov a výkonným procesorom.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.