Epic Games sa postaralo o ďalšiu veľkú novinu, ktorá sa však tentokrát netýka žiadnej žaloby ani konfliktu so spoločnosťou Apple. Epic kupuje internetovú hudobnú spoločnosť Bandcamp, s cieľom podporiť „spravodlivé a otvorené platformy“ a jednotlivých tvorcov obsahu operujúcich na tejto platforme.

Prečítajte si tiež  Apple vyhralo nad Epicom. Vývojári si zatiaľ svoje platobné systémy do apiek nepridajú

Bandcamp podľa informácií zostane nezávislým a samostatným hudobným trhom a na jeho čele zostane generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Ethan Diamond. Využije však zdroje spoločnosti Epic Games na medzinárodnú expanziu a podporu vývoja existujúcich aj nových funkcií.

Produkty a služby, ktorými momentálne Bandcamp disponuje ostanú zachované v doterajšej forme. Diamond tvorcom sľubuje rovnakú, poprípade väčšiu kontrolu nad tým, ako je ich hudobný obsah ponúkaný verejnosti. Na platformu v dohľadnej dobe dorazia vítané zmeny, ktoré majú za úlohu nielen podporiť tvorcov ale aj pritiahnuť nových potenciálnych používateľov platformy.

Epic Games Bandcamp
epicgames.com

Pre Epic Games bude Bandcamp zohrávať dôležitú úlohu spoločnosti, ktorou je budovanie ekosystému tvorcov obsahu, technológií, hier, umenia a hudby. Aspoň takto svoju víziu spoločnosť opisuje v prípade obhajovania akvizície platformy Bandcamp.

V zákulisí obe spoločnosti uviedli, že budú spolupracovať na podpore vývoja platobných možností, ďalších mobilných aplikácií, živého vysielania, merchandisingu a ďalších funkcií zameraných pre tvorcov. Prvým krokom pri zmenách týkajúcich sa Bandcampu môže byť zavedenie vlastnej platobnej metódy, ktorú chcelo Epic Games pretlačiť aj v rámci súdnych sporov s gigantom z Cupertina.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJEpicGames
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.