Spoločnosť Apple bola úspešná v súdnom spore, ktorý sa týkal jej internetového obchodu App Store. Pôvodne dostala priamo od sudkyne príkaz, aby od 9. decembra povolila vývojárom vloženie vlastných platobných systémov do svojich aplikácií. Nakoniec to však urobiť nemusela.

Firma sa totiž v tomto konaní úspešne odvolala, a tak môže naďalej vyžadovať od vývojárov, aby vo svojich aplikáciach využívali len jej platobné metódy, z ktorých čerpá vysoké finančné provízie.

Po vynesení pôvodného rozsudku spoločnosť Apple požiadala priamo sudkyňu, aby jej dala viacej času na implementáciu jednotlivých zmien. Za niekoľko mesiacov to totiž podľa vlastných slov nemohla stihnúť. Sudkyňa však túto žiadosť zamietla so slovami, že Apple by len naťahovalo čas, aby z internetového obchodu vyťažilo čo najviac financií.

Technologický gigant teda pokračoval odoslaním žiadosti na odvolávací súd, ktorý samotný odklad povolil a uviedol, že Apple preukázalo „vážne otázky“ týkajúce sa predošlého rozhodnutia.

Apple bude mať pokoj minimálne na niekoľko mesiacov 

App StoreOdvolávací súd teda odložil výkon súdneho príkazu až do doby, kým nebude môcť prípad úplne prerokovať, čo však v lepšom prípade bude trvať niekoľko mesiacov.

Prečítajte si tiež  Ďalšie koncepty odhaľujú ako by mal vyzerať iPhone 14. Čo na to hovoríte vy?

Počas tejto doby môže technologický gigant podnikať v rámci App Store rovnako ako doteraz, vďaka čomu bude naďalej zarábať na svojich vysokých províziách. Samotný prípad teda zďaleka nie je na konci a my sme už teraz veľmi zvedaví, ako to dopadne.

Stojíte na strane spoločnosti Apple alebo vývojárov? Dajte nám vedieť do komentára. 

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.