Hru Fortnite nebolo možné hrať na iPhone a iPade odkedy ju spoločnosť Apple v auguste 2020 zakázala v obchode App Store v rámci prebiehajúceho súdneho sporu so spoločnosťou Epic Games. Ale vďaka hernej službe GeForce NOW od spoločnosti Nvidia sa tento populárny battle royale vracia späť, pričom však funguje trochu iným spôsobom.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

GeForce NOW je herná služba, ktorá umožňuje používateľom iPhonov a iPadov hrať Fortnite (a množstvo iných zaujímavých herných titulov) pomocou prehliadača Safari.

Spoločnosť Nvidia spolupracuje s Epic Games na uvedení hry Fortnite do prehliadača od novembra 2020 a v januári obe spoločnosti spustili beta testovanie, ktoré prebieha pred oficiálnym spustením ostrej prevádzky.

Na to, že Fortnite nie je nainštalovaný priamo na iOS zariadení funguje výborne

FortniteDo beta verzie Fortnite sme sa dostali aj my a pozreli sme sa, ako funguje hranie cez prehliadač. Aj keď sme mali určité obavy, musíme uznať, že sme zostali milo prekvapení.

Už na začiatku je potrebné povedať, že Fortnite funguje z väčšej časti rovnako, ako by bol nainštalovaný priamo na mobilnom zariadení, pričom je k dispozícii klasické dotykové ovládanie, ako aj integrácia Bluetooth ovládača.

Hrateľnosť bola vzhľadom na to, že ide len o beta test z väčšej časti slušná a nad naše očakávania. Stále je síce potrebné odstrániť niektoré nedostatky, ale vo všeobecnosti platí, že hra je podobná predchádzajúcej verzii, ktorú sme si mohli stiahnuť priamo z App Store.

Ako funguje beta verzia Fortnite cez službu GeForce Now? 

FortniteSkúšanie hry Fortnite prostredníctvom aplikácie GeForce NOW si v súčasnosti vyžaduje registráciu do beta programu a stále platí, že ide o uzavretú betu. To znamená, že nie každý bude môcť hrať. Aj vy sa ale viete zaregistrovať do čakacieho zoznamu a ak vám bude udelený prístup, dostanete e-mail.

Prečítajte si tiež  Slováci vytvorili prvý iPhone 12 Pro Max s USB-C na svete. Všetko na ňom funguje ako s Lightningom

Pokiaľ sa vám podarí do beta testovania dostať, stačí si zaregistrovať účet v službe GeForce NOW, ktorý je k dispozícii zadarmo (zvoliť si samozrejme môžete aj vyššiu platenú verziu). Následne sa prihláste do služby GeForce NOW, pridáte si odkaz na domovskú obrazovku a prepojte ho so svojim účtom Epic Games. To je v podstate všetko.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.