Najväčšia sociálna sieť na svete urobila novú akvizíciu. Facebook sa rozhodol zakúpiť GIPHY, ktoré je medzi jeho používateľmi veľmi obľúbené. Cieľom je lepšia integrácia služby do aplikácii (Messenger, Instagram atď…) a zjednodušenie celkového ovládania.

Facebook kúpil GIPHY. Aké s ňou má teraz plány?

Služba GIPHY je lídrom v oblasti “vizuálneho” vyjadrovania sa a tak isto tvorby. Pomocou pohyblivých obrázkov, ktoré ponúka vie človek oživiť komunikáciu, pobaviť publikum a lepšie vyjadriť svoje myšlienky. Aj to bol dôvod, prečo Facebook GIPHY zakúpil za čiastku, ktorá nebola zverejnená. Len tak pre zaujímavosť, približne 50% využívania jej databáz mali na svedomí používatelia tejto sociálnej siete. To vypovedá o obrovskej popularite.

- Reklama -

Kompetentní sa rozhodli nový nákup uskutočniť preto, aby mohli GIPHY lepšie integrovať do všetkých svojich služieb. V tlačovej správe sa spomína najmä Instagram, jeho príbehy a tak isto aj chat. Myslíme si však, že Facebook využije svoje možnosti napríklad aj na platforme WhatsApp, ktorú už dlhé roky vlastní. Samozrejmosťou je potom lepšia implementácia napríklad do Messengera či samotnej appky sociálnej siete.

Dobrou správou na záver je to, že spoločnosť Marka Zuckerberga neplánuje akýmkoľvek spôsobom zasahovať do projektov, ktoré GIPHY používajú a sú mimo jeho “portfólia” služieb. Fungovať by malo všetko úplne rovnako tak ako aj doteraz. Zmenil sa len majiteľ a postupne sa vylepší integrácia. To je celé. Používate GIF-ká aj vy?

Facebook kúpil GIPHY. Aké s ňou má teraz plány?
Facebook kúpil GIPHY. Aké s ňou má teraz plány?
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here