Instagram chce posilniť svoju pozíciu v konkurenčnom boji proti TikToku. Dopomôcť mu k tomu má redizajnovanie príbehov Instagram Stories, čo spoločnosť Meta avizovala už v minulom roku. Má sa jednať o vertikálne posúvanie príbehov, čo firma momentálne testuje s malou skupinou používateľov.

Prečítajte si tiež  Máte Instagram? Čoskoro doň dorazí extrémne dôležitá novinka, ktorá sa tu už v minulosti nachádzala

Tento krok sa môže na prvý pohľad javiť ako banalita, no podľa vývojárov má obmena sledovania Instagram Stories dopomôcť k sledovanosti tejto funkcie. Zatiaľ čo príbehy od toho istého používateľa možno stále prezerať ťuknutím na ľavú alebo pravú stranu obrazovky, prechod na príbehy ďalšieho používateľa si vyžaduje posunutie prstom nadol.

Zmena zo strany spoločnosti Meta predstavuje jasný krok v snahe konkurovať TikToku, ktorý už vertikálne posúvanie vo svojej aplikácii dávno ponúka. Výsledkom je aj to, že Instagram sa v rámci Stories viac zameriava na videá než na statický obsah.

Instagram Stories

V decembri Instagram testoval aj zvýšený maximálny limit pre videá v Stories, ktorý sa zvýšil z 15 na 60 sekúnd. Zatiaľ čo používatelia už môžu v aplikácii Instagram Stories zverejňovať videá v dĺžke až 1 minúty, teraz sa segmentujú na štyri videá po 15 sekúnd. Okrem tejto novinky by sme sa podľa predstaviteľov firmy mali pripraviť na ďalšie obmeny, ktoré dorazia v budúcich aktualizáciách.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -