Tieto dni, ktoré každý z nás prežíva nie sú ľahké. Ľudia poväčšine sedia doma a dosť možno sledujú sociálne siete a dianie vo svete. Facebook sa teraz rozhodol, že pomôže vyjadriť určitú podporu ľuďom, počas tejto neľahkej situácie.

Facebook prináša novinku – špeciálne reakcie

Je úplne prirodzené, že na nástenke alebo v chate vidíme každý deň desiatky príspevkov, ktoré nejakým spôsobom súvisia s pandémiou koronavírusu. Niektoré sú pozitívne, iné zase negatívne. Ľudia robia naozaj veľa interakcií a okrem zanechávania komentárov, používajú aj reakcie z tlačidla „Páči sa mi to“. Tie však nemusia byť vo všetkých prípadoch úplne ideálne na vyjadrenie podpory a vedia to aj tvorcovia sociálnej siete.

Presne za týmto účelom sem teda pridali ďalšie reakcie, ktoré bude môcť používateľ pridávať pod príspevky, fotografie, komentáre, videá alebo akýkoľvek iný obsah z appky a počítačovej verzie. Facebook hovorí, že to má byť spôsob, pomocou ktorého môžu používatelia medzi sebou vyjadrovať podporu a dávať svojim priateľom najavo, že na nich myslia. Táto iniciatíva sa nám celkom páči…

Facebook prináša novinku, ktorá sa v aktuálnej situácii mimoriadne hodí.
Facebook prináša novinku, ktorá sa v aktuálnej situácii mimoriadne hodí.

Novinka sa pri tom nedotkne len samotného Facebooku ale aj jeho chatovacej odnože, Messengera. Tvorcovia prezradili, že aj tu pribudne nová reakcia, ktorá však bude odlišná od tej, ktorú budeme používať na nástenke.

V oboch prípadoch majú v sebe reakcie zakomponované srdce, ktoré však vo verzii pre Facebook zviera v ruke „smajlík“. Pre Messenger je potom pripravené srdce, ktoré predstavuje tlkot. Vyzerá to celkom dobre, čo poviete? Obe reakcie budú už čochvíľa dostupné po celom svete (samozrejme aj na Slovensku). Tešíte sa?

Prečítajte si tiež  Skvelá paródia na reklamu „1984“
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.