Lokátor AirTag od Apple sa od svojho debutu stal hlavným hrdinom mnohých príbehov, v ktorých sa používateľom podarilo vypátrať svoj odcudzený majetok. Niektoré príbehy však nekončia až tak dobre, ako by sme si predstavovali. Svoje o tom vie aj Stephen Herbert z New Yorku, ktorý síce vďaka AirTagu našiel ukradnutý skúter, no v konečnom dôsledku až tak nadšený nebol.

Prečítajte si tiež  AirTag sa stal hrdinom ďalšieho príbehu. Polícia vďaka nemu vypátrala ukradnuté auto

Airtag môže slúžiť okrem lokalizovania peňaženky, kľúčov alebo iných drobných predmetov u vás doma aj v prípadoch, že sa stanete obeťou lúpeže. Spoločnosť Apple sama varovala, aby  používatelia nikdy nepátrali po zlodejoch pomocou AirTagu alebo Find My sami, ale aby upozornili príslušné úrady. Stephen hovorí, že presne túto skutčnosť ľutuje po tom, čo mu zlodej zlomil nos.

Podľa denníka Daily News sa Stephen hneď potom ako videl, že mu bol ukradnutý skúter vydal hľadať páchateľa na vlastnú päsť. Odcudzenie vozidla síce nahlásil na polícii, no zlodejov sa rozhodol vystopovať aj napriek tomu sám. To sa mu vypomstilo, keď ho dvaja muži zodpovední za krádež napadli.

AirTag antistalking

Herbert nakoniec skončil s miernymi poraneniami a zlomeným nosom. Čo si však uvedomil až neskôr je fakt, že jeho správanie mohlo viesť k niečomu oveľa vážnejšiemu v prípade, že by páchatelia mali zbraň. Z tohoto dôvodu je veľmi dôležité, aby sa používatelia AirTagov nespoliehali iba sami na seba, ale používali lokátor ako pomôcku, ktorú posunú príslušným orgánom.

Aký máte názor na lokátory Apple AirTag vy? Používate túto šikovnú pomôcku alebo ju skôr vnímate ako negatívny prostriedok? Podeľte sa s nami v komentároch pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -