Najväčšia sociálna sieť na svete má dôležitú úlohu. Každý deň informuje ľudí o novinkách a udalostiach, ktoré sa udiali v ich okolí, alebo vo svete. Niekedy je to však nebezpečné. Pofidérne stránky a profil, šíria prostredníctvom správ hoaxy, či spamy, v ktorých sú dezinformácie. Kompetentní to teraz začali riešiť.

Facebook zavádza nový spôsob, akým chce bojovať proti spamu!

Obdobie koronavírusu donútilo vývojárov Facebooku k tomu, aby sa oveľa viac zamerali na bezpečnosť. Každý nám dá asi za pravdu, že sa tu denne stretneme s veľkým množstvom falošných správ, ktoré môžu byť v niektorých prípadoch nebezpečné.

Vývojárke Jane Manchun Wong sa teraz podarilo objaviť zaujímavú funkciu, ktorá by ich šírenie mohla aspoň čiastočne spomaliť, či dokonca zastaviť. Podľa všetkého stanoví Facebook určité obmedzenie na počet ľudí, ktorým môžete poslať správu.

Autorka tohto úniku tvrdí, že sa sama pokúšala posielať ten istý text, viacerým ľuďom. Pokiaľ to však bolo viac ako 5 osôb, na obrazovke sa objavila informácia, že odosielanie nie je možné z dôvodu obmedzenia.

Dôvodom tohto nového kroku je samozrejme riešenie vyššie uvedeného spamu, ktorý sa najmä v období koronavírusu veľmi rýchlo šíri medzi ľuďmi. Problémom je v tomto prípade, že práve tento spam môže obsahovať nebezpečné informácie a hoaxy. V extrémnych prípadoch tomu môže človek uveriť a ohroziť tak svoje zdravie…

Samotná funkcia ešte nebola oficiálne vydaná. Vývojárka konštatuje, že ju Facebook momentálne vo veľkom testuje, takže ešte možno pár dní potrvá, kým sa jej dočkáme aj my všetci. Na druhej strane tento krok hodnotíme veľmi kladne a sme radi, že sa kompetentní zaoberajú aj touto otázkou v boji proti koronavírusu. V tejto chvíli je to nevyhnutné!

Facebook je bezpečnostnou hrozbou pre každého, kto ho má nainštalovaný v iOS!
Facebook zavádza nový spôsob, akým chce bojovať proti spamu!
Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro Max je skoro najlepší fotomobil sveta. Na plnej čiare zničil Samsung Galaxy S23 Ultra
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.