Každý, kto veľa cestuje, sa čas od času stretne s dopravnou situáciou, ktorá môže byť nebezpečná alebo nepríjemná. Niekedy sa ale dostaneme do kolízie, v rámci ktorej je to takzvané slovo proti slovu.

V týchto momentoch zvykne pomáhať palubná kamera do auta, ktorá sa dá na Slovensku kúpiť za zhruba 110 €. Napadlo vás ale niekedy, že by sa to celé dalo vyriešiť aj oveľa jednoduchšie a hlavne lacnejšie? Ako informuje portál 9to5google, spoločnosť Google evidentne áno. Firma aktuálne pracuje na novom systéme, ktorý ocení každý jeden vodič.

Funkcia s názvom Dashcam by mala byť čoskoro dostupná v rámci zariadení zo série Pixel, ako aj iných smartfónov s operačným systémom Android. 9to5google spomína napríklad Nothing. Spúšťať by sa mala prostredníctvom jednoduchej skratky v aplikácii Personal Safety (Osobná bezpečnosť).

Telefón by sa mal dať normálne používať 

Nový softvér by mal byť schopný nahrávať video aj zvuk a zároveň nechať zariadenie v držiaku na prednom skle plne použiteľné. To znamená, že by ste na ňom mali vedieť stále bez problémov používať navigačné apky, ako napríklad Google Maps. Rovnako tak by sa mala dať uzamknúť obrazovka s tým, že kamera vo vozidle bude naďalej bežať.

Dôležité je tiež spomenúť, že spoločnosť Google pri vývoji tejto funkcie uvažovala aj tak, že by mohla fungovať bez toho, aby o nej používateľ musel premýšľať.

Pri voľbe automatického režimu si môžete nastaviť, že kamera bude aktívna vždy vtedy, keď sa zariadenie spáruje s vašim autorádiom vo vozidle prostredníctvom technológie Bluetooth. Vypnúť by sa mala hneď po odpojení.

Nezaberie vám celú pamäť

V neposlednom rade Google myslelo aj na úložný priestor, ktorý zaberú videonahrávky. Všetky videá by sa mali po troch dňoch vymazať (pokiaľ si ich neuložíte) a navyše budú aj komprimované tak, aby mali cca 30 MB na minútu s maximálnou dĺžkou 24 hodín.

Ak by ste teda šoférovali v priemere 4 hodiny denne, po troch dňoch by mali všetky videá (dokopy 12 hodín) len niečo vyše 20 GB vo vašom zariadení.

Z nášho pohľadu je to teda vynikajúci nápad, ktorým by sa mohla inšpirovať aj spoločnosť Apple. Veľa ľudí stále nemá CarPlay a ako navigáciu používajú svoj telefón umiestnený v držiaku na čelnom okne.

A keďže má toto zariadenie smerom ku ceste celú sústavu kamier, prečo by nemohli natáčať video, pokiaľ by to pre ne nebolo po stránke výkonu náročné?

Prečítajte si tiež  Nudíte sa v karanténe? Vyrobte si tablet s Windowsom!

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tejto novinke myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -