Používatelia inteligentných domácností mali doteraz časté problémy s používaním svojich zariadení v rôznych ekosystémoch. Ich prepojenie znamenalo zložité nastavovanie vo viacerých aplikáciách a používateľských účtoch, čo často nefungovalo obojstranne.

Používatelia si preto museli pamätať, ktoré aplikácie môžu používať na ovládanie jednotlivých zariadení. Tento problém našťastie rieši nový technologický štandard Matter, ktorý poskytuje platformu na priame prepojenie zariadení s rôznymi aplikáciami a ekosystémami. Systém poskytuje používateľom väčšiu flexibilitu a lepšie možnosti výberu.

Spolupráca medzi spoločnosťami Samsung a Google 

Spoločnosti Samsung a Google spoločne vytvárajú vzájomne kompatibilný systém, ktorý používateľom umožňuje pripojiť jednotlivé zariadenia v ekosystémoch SmartThings alebo Google Home jednoducho pomocou operačného systému Android.

Po otvorení aplikácie SmartThings sa používateľom zobrazí zoznam zariadení Matter, ktoré sú súčasťou ekosystému Google Home. Tieto zariadenia potom bude možné ľahko zaregistrovať aj v systéme SmartThings a naopak.

Následne budú môcť používatelia ovládať svoje inteligentné domáce zariadenia buď prostredníctvom aplikácie SmartThings, alebo v prostredí Google Nest Hub, pričom medzi nimi nebude žiadny rozdiel.

Používatelia už nebudú musieť ručne pridávať žiadne zariadenia do systému a nebudú si musieť pamätať ani to, na ktorom systéme boli jednotlivé zariadenia pôvodne spustené.

„Spoločnosť Samsung je najväčším vývojárom zariadení pre operačný systém Android, a preto si veľmi ceníme naše partnerstvo so spoločnosťou Google. Nový štandard Matter výrazne zlepšuje používateľský komfort a flexibilitu pri ovládaní inteligentnej domácnosti a je prirodzeným dôsledkom tohto partnerstva. Umožňuje nám to lepšie podporovať našu širokú používateľskú základňu, ktorá používa produkty Samsung aj Google,“ povedal Jaeyeon Jung, viceprezident spoločnosti a vedúci divízie SmartThings v mobilnej divízii spoločnosti Samsung Electronics.

„SmartThings aj Google sa snažia poskytnúť používateľom viac možností pri ovládaní ich zariadení. Dôležitým výsledkom našej spolupráce je teda ďalšie prehĺbenie transparentnej kompatibility oboch ekosystémov.“

„Zavedenie platformy Matter pochopiteľne vyvolá značné očakávania medzi používateľmi inteligentných domácností. Sme nadšení, že môžeme v spolupráci so spoločnosťou Samsung ponúknuť prvý pohľad na to, ako bude vyzerať budúcnosť tejto technológie a ako jednoducho bude možné ovládať inteligentnú domácnosť,“ dodal Matthew McCullough, viceprezident pre správu produktov a vývoj systému Android v spoločnosti Google.

Systém Matter zo spoločnej dielne spoločností Samsung a Google bude k dispozícii v najbližších týždňoch. Ďalšie informácie o ekosystéme SmartThings nájdete na adrese www.smartthings.com.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple s fantastickou reklamou v Las Vegas vyzdvihuje bezpečnosť.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -