Vyzerá to tak, že nielen spoločnosť Apple vyvíja veľké snahy v oblasti okuliarov a rozšírenej reality. Aktívne je aj Google, ktoré teraz zakúpilo technologickú spoločnosť North. Akvizícia vraj pomôže „v rozvoji hardvérových snáh a budúcnosti počítačového prostredia“.

Google kupuje spoločnosť North

Už viackrát sme vám priniesli správy, že jablková spoločnosť pripravuje v roku 2021 alebo 2022, svoje prvé inteligentné okuliare. Apple Glasses by mali byť revolúciou, na ktorú sa tešia všetci fanúšikovia.

Zdá sa však, že ich konkurencia ani zďaleka nespí. Jedna z najväčších technologických spoločností na svete (Google) teraz zakúpila menšiu firmu s názvom North. Tá sa špecializuje presne na túto oblasť.

Minulý rok začala predávať svoje prvé inteligentné okuliare Focals 1.0 za 1 000$. Trvalo len mesiac, kým ich cena klesla na prijateľnejších 599,99$. Napriek tomu ale nezaznamenali úspech.

Momentálne nie je jasné, čo bude s používateľmi, ktorí si ich stihli zakúpiť. Podľa všetkého pre nich čoskoro skončí podpora. Zaujímavosťou tohto produktu je prítomnosť malého laseru, ktorý premieta obraz pred očami majiteľa na sklíčko. Je to jedno z možných riešení, ktoré evidentne funguje spoľahlivo.

Google kupuje spoločnosť North zameriavajúcu sa na AR okuliare.
Premietanie obrazu pomocou laseru

Focals sú spárované s mobilným telefónom prostredníctvom rozhrania Bluetooth a dokážu poskytovať upozornenia či rôzne iné dôležité informácie. North malo veľké plány s vývojom druhej generácie. Oznámilo to koncom minulého roka, kedy oficiálne prestalo vyrábať verziu „1.0“.

Dnes sú však už tieto plány nereálne, nakoľko na nich firma ukončila všetky práce. Jej celkovému predaju predchádzalo aj minuloročné prepustenie 150 zamestnancov, ktoré bolo nutné, aby sa North udržal „nad vodou“. Vedenie spoločnosti prezradilo, že okuliare boli vraj príliš drahé a tak isto veľmi orientované na mužov.

Zatiaľ nie je jasná budúcnosť tejto firmy, nakoľko Google svoje plány podrobnejšie nekomentovalo. Faktom ale ostáva, že sa už nebude zaoberať vývojom a výrobou vlastných okuliarov, ale poskytne svoje technológie, patenty a tím profesionálov väčšej spoločnosti, ktorá to môže v tejto oblasti dotiahnuť ďaleko.

Google kupuje spoločnosť North zameriavajúcu sa na AR okuliare.
Google kupuje spoločnosť North zameriavajúcu sa na AR okuliare.

zdroj

Prečítajte si tiež  Prezentácia Apple Vision Pro bude doslova show pre zákazníkov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.