Najväčšie technologické spoločnosti neustále vymýšľajú, ako urobiť svoje aplikácie čo možno používateľsky najprívetivejšie. Výnimkou nie je ani Google, ktorý teraz zapracoval na svojich mapách. Ako, ale informuje portál Androidauthority, zmena je to skôr k horšiemu, ako k lepšiemu.

Tento technologický gigant totiž kompletne zmenil farebnú paletu aplikácie, ktorá sa teraz prostredníctvom aktualizácie rozposiela používateľom po celom svete. Na tom by samozrejme nebolo nič zlé, veď ide len o „drobnú kozmetickú zmenu“. Opak je však pravdou. Namiesto toho, aby farby používateľské rozhranie Google Máp zjednodušili, ho skomplikovali a sú až zbytočne výrazné.

Azda najlepšie to uvidíte, keď sa pozriete na ukazovateľ naplánovanej trasy, po ktorej sa chcete vydať. Po poslednej aktualizácii je totiž jasnejší a nepríjemne modrý.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Problém však predstavujú aj sýto zelené plochy či príliš bledá farba, ktorá zobrazuje jazerá, rieky či iné vodné plochy. Na obrazovkách telefónu dokonca pôsobí skôr ako tyrkysová (pri klasickom grafickom, nie satelitnom zobrazení).

Šťastne nie sú vyriešené ani cestné komunikácie, ktoré už nie sú výrazne biele, ale naopak sivé. Pokiaľ ste teda zvyknutí na aplikáciu Google Maps a zapnete si jej najnovšiu verziu, veríme, že sa vám nebude používať práve dvakrát pohodlne.

Google Mapy
Zdroj: SvetApple
Google Mapy
Zdroj: SvetApple

Prečo to Google urobil? 

V súčasnosti nie je celkom jasné, prečo sa spoločnosť Google rozhodla pre takto razantnú úpravu svojich máp. Portál 9to5Google, ale upozornil, že to môže byť z dôvodu prílišnej podobnosti na konkurenčné Apple Mapy.

Google sa chcel jednoducho viac odlíšiť, no nedopadlo to práve šťastne. Veď posúďte sami. Keďže však kritika momentálne prichádza z celého sveta, existuje pravdepodobnosť, že s tým firma ešte niečo urobí. Nechajme sa prekvapiť.

Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple a Google spojili sily, aby vás už nikto nemohol sledovať cez AirTag alebo iné zariadenie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -