Základný model iPadu sa nedočkal takmer žiadnych zmien už niekoľko generácií. Samozrejme, možnosť zakúpiť si pomerne výkonný tablet za prijateľnú sumu je pozitívum, no mnoho záujemcov si radšej priplatí a kúpi iPad Air, či nadupaný iPad Pro. To by sa mohlo už onedlho zmeniť. Apple podľa všetkého plánuje veľký redizajn iPadu, ktorý dorazí spolu s desiatou generáciou zariadenia.

Prečítajte si tiež  Nečakaný krok. Apple vydá iPadOS 16 neskôr ako iOS 16. Poznáme dôvod

Podľa renderov pripravovaného zariadenia, ktoré získal portál MySmartPrice od výrobcu puzdier a obalov, by sa iPad 10. generácie mohol dizajnovo priblížiť iPadu mini. Nové zariadenie má disponovať plochými okrajmi, dvojitou zadnou kamerou a štvoricou reproduktorov po stranách.

Vzhľadom na túto informáciu by sa mohli potvrdiť pôvodné odhady analytikov, ktoré pojednávali o tomto kroku spoločnosti Apple. Nový ipad by tak dostal aj väčší displej, port USB-C a čip A14 Bionic, čím by sa z neho stala atraktívnejšia voľba pre záujemcov o jablkový tablet.

Render pripravovaného základného iPadu 2022
Zdroj: MySmartPrice
CAD snímky pripravovaného základného iPadu 2022
Zdroj: MySmartPrice

Očakáva sa, že spoločnosť Apple predstaví iPad 10. generácie spolu s novými modelmi iPad Pro s čipom M2 neskôr v tomto roku. Mark Gurman z agentúry Bloomberg nedávno uviedol, že spoločnosť Apple plánuje v októbri sprístupniť verejnosti systém iPadOS 16. Vzhľadom na túto informáciu je možné predpokladať, že príchod novej aktualizácie systému by mohol sprevádzať práve redizajnovaný iPad.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -