Je úplne bežné, že spoločnosť Apple vylepšuje svoje zariadenia takpovediac za pochodu. Inteligentný reproduktor HomePod mini bol predstavený ešte v roku 2020 a do dnešných dní predstavuje ideálnu alternatívu medzi kvalitným zvukom a inteligentným domácim asistentom. Zaujímavé je na ňom ale to, že začiatkom roka 2023 sa naučil niečo, čo nikdy predtým nevedel. Nachádzal sa v ňom totiž tajomný „uzamknutý“ hardvér.

Skalní fanúšikovia už vedia, že ide o teplomer a vlhkomer. Oba tieto komponenty HomePod mini obsahoval už v čase uvedenia na trh, no spoločnosť Apple ich sprístupnila verejnosti až s aktualizáciou softvéru iOS 16.3. My sami sme si to medzičasom vyskúšali a musíme povedať, že to funguje na jednotku s hviezdičkou. Koľko to ale celé stojí? HomePod mini nebol nikdy lacný špás a jeho slovenská cena sa pohybovala na úrovni 119 – 129 € v závislosti od predajcu. Po kliknutí na tento odkaz ale reproduktor kúpite už za 94,99 €, čo je veľmi výhodná ponuka, ktorú by bola škoda nevyužiť.

Napriek tomu, aký je HomePod mini maličký dokáže poslucháčovi poskytnúť prekvapivo silný a pôsobivý zvukový prejav. Zariadenie sa spolieha na 360 – stupňový reproduktor, ktorý bez problémov rozozvučí celú miestnosť a často budete musieť znižovať hlasitosť. Pozor ale treba dávať na podklad, na ktorý svoj HomePod mini položíte. Z vlastným skúsenosti vieme, že čím tvrdšie drevo, tým lepší zvukový prejav dosiahnete.

Zariadenie má aj vstavané mikrofóny s vysokou citlivosťou, vďaka čomu vám bude Siri k dispozícii vždy, keď ju potrebujete a aby toho nebolo málo, v jeho vrchnej časti sa nachádza aj jednoduché dotykové ovládanie.

HomePod mini je zariadenie, ktoré si zamilujete 

HomePod mini
Zdroj: Unsplash / Ivan Bandura

Určite nebudeme tvrdiť, že HomePod mini je extra lacný, nakoľko ide o jeden z najdrahších produktov vo svojej triede aj keď sa pozrieme na jeho zníženú cenu po zľave. Na druhej strane si ale myslíme, že ak ste fanúšikmi produktov od spoločnosti Apple, tento drobec by vo vašej obývačke, spálni alebo pracovni určite nemal chýbať.

Pokojne si môžete zaobstarať aj viac kusov, prepojiť ich a následne ich využívať ako interkom. Takisto viete spárovať dva HomePody mini, vďaka čomu získate kvalitné stereo, ktoré dokáže doplniť prehrávaný zvuk na vašej TV, ak v nej máte zapojenú Apple TV.

A pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom, ako na tomto „drobcovi“ využívať vlhkomer a teplomer, prečítajte si tento článok, kde sme to pomerne dopodrobna rozobrali.

Prečítajte si tiež  Netflix natočil skutočný Squid Game. Výhra predstavuje niekoľko miliónov eur
HomePod mini vlkhkomer a teplomer widget na iphone
Zdroj: SvetApple

Na záver už stačí iba uviesť, že HomePod mini má naše redakčné odporúčanie a ak si ho plánujete zakúpiť, určite to neoľutujete. Ponúka vám špičkovú kompatibilitu, prvotriedne reakcie a hlavne super zvuk, ktorý si na ňom rýchlo zamilujete. Najvýhodnejšie ponuky na nákup HomePodu mini nájdete po kliknutí na tento odkaz. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -