Výsledné porovnanie sietí slovenských operátorov je postavené na meraniach, ktoré vykonávali používatelia mobilnej aplikácie nPerf dostupnej zadarmo pre Android a iOS. Celkovo sa spoločnosti touto cestou podarilo zozbierať 19 223 meraní.

Jednoznačným víťazom týchto meraní je Orange, ktorý získal celkovo 82 369 bodov. Druhý Telekom pozbieral v meraniach 75 411 bodov, operátor O2 sa so 68 948 bodmi umiestnil na tretej priečke a na poslednom štvrtom mieste skončila 4ka s 59 949 bodmi.

Porovnanie rýchlosti mobilného pripojenia pri slovenských operátoroch
Zdroj: nPerf

Orange výrazne od konkurencie odskočil najmä v rýchlostných meraniach, kde pri sťahovaní dosiahol priemerne rýchlosť 63,05 Mb/s a pri odosielaní 14,85 Mb/s.

Telekom v týchto meraniach dosiahol 44,22 Mb/s, resp. 14,53 Mb/s a prenos dát v sieťach O2 a 4ka bol vo vyššie uvedených testoch výrazne pomalší. Orange sa taktiež ako jediný dostal v teste rýchlosti latencie pod hranicu 30 milisekúnd.

Prvenstvo stratil Orange iba pri testovaní prehliadania webu, kde nPerf testoval rýchlosť načítania 5 najnavštevovanejších webových stránok na Slovensku s výnimkou platformy YouTube, ktorá mal v teste samostatnú kategóriu.

Aby nPerf pri teste vylúčil možnosť, že výsledky ovplyvní výkonnosť jeho serverov, pre tieto merania má vyčlenené špeciálne servery po celom svete, ako aj v krajine, kde meranie prebiehali.

Pre Slovensko má spoločnosť vyčlenenú kapacitu 14 Gb/s a celosvetovo merania pokrýva pomocou vyše 2 300 serverov s celkovou kapacitou 10 Tb/s. Pokiaľ by vás zaujímali bližšie podrobnosti ohľadom benchmarku, nájdete ich na tomto odkaze

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovenský operátor prináša nové TV kanály
Môže ťa zaujímať
- Reklama -