Výsledné porovnanie sietí slovenských operátorov je postavené na meraniach, ktoré vykonávali používatelia mobilnej aplikácie nPerf dostupnej zadarmo pre Android a iOS. Celkovo sa spoločnosti touto cestou podarilo zozbierať 19 223 meraní.

Jednoznačným víťazom týchto meraní je Orange, ktorý získal celkovo 82 369 bodov. Druhý Telekom pozbieral v meraniach 75 411 bodov, operátor O2 sa so 68 948 bodmi umiestnil na tretej priečke a na poslednom štvrtom mieste skončila 4ka s 59 949 bodmi.

- Reklama -
Porovnanie rýchlosti mobilného pripojenia pri slovenských operátoroch
Zdroj: nPerf

Orange výrazne od konkurencie odskočil najmä v rýchlostných meraniach, kde pri sťahovaní dosiahol priemerne rýchlosť 63,05 Mb/s a pri odosielaní 14,85 Mb/s.

Telekom v týchto meraniach dosiahol 44,22 Mb/s, resp. 14,53 Mb/s a prenos dát v sieťach O2 a 4ka bol vo vyššie uvedených testoch výrazne pomalší. Orange sa taktiež ako jediný dostal v teste rýchlosti latencie pod hranicu 30 milisekúnd.

Prvenstvo stratil Orange iba pri testovaní prehliadania webu, kde nPerf testoval rýchlosť načítania 5 najnavštevovanejších webových stránok na Slovensku s výnimkou platformy YouTube, ktorá mal v teste samostatnú kategóriu.

Aby nPerf pri teste vylúčil možnosť, že výsledky ovplyvní výkonnosť jeho serverov, pre tieto merania má vyčlenené špeciálne servery po celom svete, ako aj v krajine, kde meranie prebiehali.

Pre Slovensko má spoločnosť vyčlenenú kapacitu 14 Gb/s a celosvetovo merania pokrýva pomocou vyše 2 300 serverov s celkovou kapacitou 10 Tb/s. Pokiaľ by vás zaujímali bližšie podrobnosti ohľadom benchmarku, nájdete ich na tomto odkaze

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -