Spoločnosť Apple predstavila systém MagSafe nabíjania pre iPhone ešte v roku 2020 a aj keď zo začiatku vyvolal určitú vlnu kontroverzie, ľudia si ho postupom času zamilovali a nedajú naň dopustiť. Ubehli už tri roky a MagSafe nabíjačky sa rozšírili medzi Apple fanúšikov po celom svete. Teraz máte skvelú šancu na ich nákup vo výhodnej zľave aj vy. Keď si tento spôsob nabíjania osvojíte, budete ho milovať.

Ako už vyplýva z názvu, celé to funguje na princípe magnetického pripojenia o zadnú časť iPhonu. Na tej sa nachádza 18 veľmi silných magnetov, ktoré nájdete aj priamo v nabíjacom magnetickom puku. Pripojenie je veľmi pevné a telefón nespadne či už ho budete mať na stojane na nočnom stolíku, alebo v držiaku vo vozidle. Dokonca môžete prejsť aj po jame a iPhone sa ani nepohne. Apple to premyslelo do najmenších detailov.

MagSafe systém je teda perfektný, no má aj svoje nevýhody. Medzi tú hlavnú patrí cena, ktorá sa pohybuje na úrovni 49 €. Dobrou správou ale je, že vy túto nabíjačku môžete získať omnoho výhodnejšie. Po kliknutí na tento odkaz ju kúpite už od 31,9 €, čo je z nášho pohľadu vynikajúca ponuka.

MagSafe bezdrôtové nabíjanie je rýchlejšie 

MagSafe na iPhone
Zdroj: Unsplash / Studio Proper / Onur Binay (úprava redakcie)

To, čo ste o MagSafe možno nevedeli je, že dokáže nabíjať oveľa rýchlejšie, ako štandardné bezdrôtové nabíjanie na základe štandardu Qi. To totiž dáva maximálny nabíjací výkon len na úrovni 7,5 W, zatiaľ čo MagSafe vám dokáže ponúknuť až 15 W.

Jediné výnimky tvoria iPhone 12 mini a iPhone 13 mini, pri ktorých je rýchlosť nabíjania obmedzená na 12 W. Dôvodom je pravdepodobne menšia konštrukcia, ktorá je náchylnejšia na prehrievanie.

Našim malým odporúčaním na záver je, že ak si plánujete kúpiť MagSafe nabíjačku od Apple, používajte ju výhradne s originálnym 20 W adaptérom od toho istého výrobcu. Len s touto kombináciou dosiahnete najefektívnejšie a najrýchlejšie nabíjanie vášho iPhonu. Nabíjačka sa bežne predáva za cca 25 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ju získate od 13,5 €.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Dji Mini 3 padol do obrovskej zľavy. Obľúbený dron si teraz môže dovoliť každý
Môže ťa zaujímať
- Reklama -