Apple predstavilo celkom nové slúchadlá Apple AirPods, ktoré fungujú na princípe Bluetooth. Áno iPhone 7 a 7 Plus neponúkli Jack a všetci sme očakávali, že sa niečoho ako AirPods dočkáme už v balení samotného telefónu, ale žiaľ sa tak nestalo. V balení sa našli staré dobre EarPods s Lightning koncovkou, čo nás síce zaskočilo, ale na druhú stranu neprekvapilo. Čo ak sme si ale chceli kúpiť bezdrôtové AirPods? Až donedávna to nebolo možné, hoci sú už vypredané, nejaké kusy sa zohnať dajú a máme aj informáciu, čo sa stane ak stratíš jedno slúchadlo!

Čo ak stratíš jedno Airpod sluchátko?

Slúchadlá AirPods mali očividne nejaký problém s výrobou, nakoľko sa akosi nemali k činu dostať sa do predaja. Akonáhle sa to ale podarilo, okamžite sa vypredali a každý, kto si chce slúchadlá objednať zistil, že ich dostupnosť je obmedzená a ďalšie kusy prídu až niekedy koncom tohto roka, teda pod stromček to už asi nestihneš (ak sa samozrejme nejaké kusy nedostali k Slovenským resellerom). Tak či onak, zopár šťastlivcov a samozrejme novinárov sa k AirPodom predsalen dostalo, a tak ti aspoň môžeme priniesť unboxing videá, hoci so zahraničným komentárom.

Ako môžeš vidieť na samotných videách, slúchadlá sú v podstate rovnaké ako tie, ktoré nájdeš v balení od iPhonu. Hlavný rozdiel je samozrejme v tom, že nemajú káblik, ale popravde mi to príde viac neprirodzené, ako keby káblik mali. Už len z toho dôvodu, že sa mi zdá človek s AirPodsami v ušiach trošíčku na oko zvláštny by som do toho asi nebol ochotný ísť, ale 100 ľudí=100 chutí. Krabička, do ktorej si budeš počas používania tento produkt odkladať je o čosi menšia, ako by bol človek povedal.

Na druhú stranu je ale veľmi sympatická a hlavne veľmi pekná. Slúži zároveň ako box na nabíjanie oboch slúchadiel, a rovnako tak sa postará aj o to, aby si ich počas používania nestratil. Navyše sa balenie nemusíš hanbiť vytiahnúť z vrecka a položiť si ho napríklad vedľa peňaženky, kľúčov či iPhonu. Vyzerá veľmi elegantne a takto dobre bude vyzerať či budeš mať bielu krabičku položenú vonku na schodoch alebo v prestížnej reštaurácií na bare.

AirPods - svetapple.sk

No a čo ak sa nájde niekto šikovný, kto jedno z dvojice slúchadiel stratí? Keď poznáme cenu, ktorá sa pohybuje na úrovni $159 vieme aj to, že to nebude lacný špás. Bude sa to dať vôbec vyriešiť? Áno bude, no na to, aby sa Apple vyhlo špekulantom muselo zdvihnúť aj cenovku za vymenený kus. Pre Americký Apple Store udáva sumu $69!

Za $69 dolárov už človek kúpi aj omnoho kvalitnejšie Bluetooth slúchadlá samé o sebe. Cenová relácia je teda mimo, ale netreba zabúdať, že to či je niečo drahé je veľmi relatívne. Dôležité je, koľko človek zarába a či si to môže dovoliť. Ten, kto si kúpi bezdrôtové AirPods o $130 drahšie ako klasické EarPods s káblikom, asi nebude mať taký problém zaplatiť $69 za stratené slúchadlo.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here