Aplikácia ChatGPT (chat+Generating Pre-Training) zožala v uplynulých mesiacoch po celom svete obrovský úspech.

V praxi ide o chatovacieho bota, ktorý dokáže pracovať s umelou inteligenciou a za ktorým stojí Elon Musk spolu s odborníkmi zo spoločnosti OpenAI. Tá bola založená ešte v roku 2015.

- Reklama -

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Netrvalo dlho a odkedy sa ChatGPT dostal na trh, používatelia si túto technológiu okamžite zamilovali. Založená je na dialógu a dorozumievaní sa, pričom podporuje všetky možné jazyky vrátane toho slovenského.

Aj to je dôvod, prečo sa s ChatGPT dokážete porozprávať prakticky na akúkoľvek tému a prečo vám dokáže pomôcť aj s náročnejšími úlohami v reálnom čase.

Technológia používa ako dátový podklad informácie, ktoré pochádzajú z internetu, pričom pri ich spracovávaní využíva metódu RLHF (Reinforcement Learning with Human Feedback).

Čo ste však o ChatGPT pravdepodobne nevedeli je, že tento bot dokáže programovať. Aj keď na to používateľ potrebuje mať nejaké tie znalosti (takže sa nemôže jednať o totálneho laika), internetová stránka IndianExpress upozorňuje na výskumy expertov z Checkpoint Research, ktorí zistili, že ChatGPT sa dá zneužiť aj na kybernetické útoky. Tým sa stáva pre spoločnosť nebezpečný.

Chatbot, ktorý vám vytvorí vírus na počkanie

V roku 2019 bolo zaznamenaných o 400% viac vírusových hrozieb pre Mac ako v 2018.
V roku 2019 bolo zaznamenaných o 400% viac vírusových hrozieb pre Mac ako v 2018.

Sergej Shykevich zo spoločnosti CheckPoint Research uviedol, že ChatGPT už nereaguje na výzvu na vytvorenie podvodného e-mailu. Výskumníci ale našli iné spôsoby, ako toto obmedzenie obísť. A ľudia, ktorí sa trochu vyznajú ich pravdepodobne nájdu tiež.

Shykevich tiež spomenul príklad, v rámci ktorého uviedol, že ak chatbotovi poviete, že ste expert na kybernetickú bezpečnosť a chcete študentom v škole predviesť kybernetický útok, umelá inteligencia ho rada demonštruje. Ak sa teda dostane do zlých rúk, vznikajú pri nej určité riziká.

Aplikácia, ktorú si môže vyskúšať úplne každý z nás totiž neprináša dostatočné množstvo obmedzení na to, aby jej zamedzili vo vytvorení nebezpečného vírusu alebo malwaru, ktorý bude využitý na nekalé účely. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -