Aplikácia ChatGPT (chat+Generating Pre-Training) zožala v uplynulých mesiacoch po celom svete obrovský úspech.

V praxi ide o chatovacieho bota, ktorý dokáže pracovať s umelou inteligenciou a za ktorým stojí Elon Musk spolu s odborníkmi zo spoločnosti OpenAI. Tá bola založená ešte v roku 2015.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Netrvalo dlho a odkedy sa ChatGPT dostal na trh, používatelia si túto technológiu okamžite zamilovali. Založená je na dialógu a dorozumievaní sa, pričom podporuje všetky možné jazyky vrátane toho slovenského.

Aj to je dôvod, prečo sa s ChatGPT dokážete porozprávať prakticky na akúkoľvek tému a prečo vám dokáže pomôcť aj s náročnejšími úlohami v reálnom čase.

Technológia používa ako dátový podklad informácie, ktoré pochádzajú z internetu, pričom pri ich spracovávaní využíva metódu RLHF (Reinforcement Learning with Human Feedback).

Čo ste však o ChatGPT pravdepodobne nevedeli je, že tento bot dokáže programovať. Aj keď na to používateľ potrebuje mať nejaké tie znalosti (takže sa nemôže jednať o totálneho laika), internetová stránka IndianExpress upozorňuje na výskumy expertov z Checkpoint Research, ktorí zistili, že ChatGPT sa dá zneužiť aj na kybernetické útoky. Tým sa stáva pre spoločnosť nebezpečný.

Chatbot, ktorý vám vytvorí vírus na počkanie

V roku 2019 bolo zaznamenaných o 400% viac vírusových hrozieb pre Mac ako v 2018.
V roku 2019 bolo zaznamenaných o 400% viac vírusových hrozieb pre Mac ako v 2018.

Sergej Shykevich zo spoločnosti CheckPoint Research uviedol, že ChatGPT už nereaguje na výzvu na vytvorenie podvodného e-mailu. Výskumníci ale našli iné spôsoby, ako toto obmedzenie obísť. A ľudia, ktorí sa trochu vyznajú ich pravdepodobne nájdu tiež.

Shykevich tiež spomenul príklad, v rámci ktorého uviedol, že ak chatbotovi poviete, že ste expert na kybernetickú bezpečnosť a chcete študentom v škole predviesť kybernetický útok, umelá inteligencia ho rada demonštruje. Ak sa teda dostane do zlých rúk, vznikajú pri nej určité riziká.

Aplikácia, ktorú si môže vyskúšať úplne každý z nás totiž neprináša dostatočné množstvo obmedzení na to, aby jej zamedzili vo vytvorení nebezpečného vírusu alebo malwaru, ktorý bude využitý na nekalé účely. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Na internete sa vyskytol nebezpečný malware pre iPhone, varuje Google.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -