Elon Musk je človek, ktorý na seba v uplynulých mesiacoch strhol obrovskú mediálnu pozornosť. Za všetko môže jeho kúpa sociálnej siete Twitter, v ktorej začal s rozsiahlymi a nie práve najlepšie prijímanými zmenami.

Ako sa teraz ukazuje, aj v súvislosti s nimi prišiel o obrovskú časť svojho majetku. Informuje o tom oficiálna stránka Guinessovej knihy rekordov. Muskovi sa totiž podarilo stanoviť nový svetový rekord v najväčšej strate osobného majetku v histórii.

Generálny riaditeľ spoločností Tesla, SpaceX či Twitter od novembra 2021 stratil podľa odhadov časopisu Forbes až 182 miliárd amerických dolárov. To je v prepočte zhruba 173 miliárd eur. Dokonca sa objavili aj iné prepočty, ktoré hovoria až o sume blížiacej sa ku hranici 200 miliárd dolárov (cca 187 miliárd eur).

A hoci sa presná výška straty nedá len tak ľahko určiť, jedno je isté. Elon Musk nechcene prekonal predchádzajúci svetový rekord, v ktorom japonský technologický investor Masayoshi Son stratil až 58,6 miliardy dolárov. Stalo sa tak ešte v roku 2000.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Môže za to spoločnosť Tesla 

Elon Musk Tesla
Zdroj: Joe Skipper / Reuters / Vlad Tchompalov / Unsplash (úprava redakcie)

Aby ste si vedeli lepšie predstaviť, koľko peňazí Elon Musk v skutočnosti stratil, tak ešte v roku 2021 predstavovalo jeho imanie hodnotu 320 miliárd amerických dolárov. V januári 2023 ale kleslo len na 138 miliárd dolárov, pričom za všetko môže najmä zhoršená výkonnosť akcii jeho automobilky Tesla.

Ku celej situácii sa ešte koncom decembra vyjadril aj samotný miliardár, pričom situáciu v súvislosti s automobilkou Tesla okomentoval nasledujúcim spôsobom. Podľa jeho názoru má firma mimoriadne silné dlhodobé základy a to čo sa teraz deje je len krátkodobé šialenstvo, ktoré je navyše nepredvídateľné. O tom, či mal Musk pravdu ale rozhodne až čas.

Samotná Tesla totiž prišla v roku 2022 až o 65 % svojej pôvodnej hodnoty a majetok Elona Muska bol viazaný predovšetkým na jej akcie. Alarmujúci pokles majetku sa navyše ešte zrýchlil koncom roka 2022, keď kúpil sociálnu sieť Twitter za šialených 44 miliárd dolárov. To je v prepočte zhruba 42 miliárd eur.

Uvidíme, ako sa bude jednému z najsledovanejších podnikateľov na svete dariť v nadchádzajúcich mesiacoch a rokoch. Každopádne, zapísať sa do histórie takýmto smutným spôsobom sa určite nechcel ani on sám.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -