Umelá inteligencia je nástroj, s ktorým dlhodobo experimentuje aj spoločnosť Meta, na ktorej čele stojí známy miliardár a zakladateľ sociálnej siete Facebook Mark Zuckerberg. Firma teraz predstavila nového chatovacieho bota, ktorý je založený práve na technológiách AI. A keďže je úprimný, pri niektorých odpovediach pobavil celý svet.

Ako píše portál DailyMail, keď bol chatovací bot počas testu vyzvaný k tomu, aby opísal generálneho riaditeľa spoločnosti Meta, novinári dostali odpoveď, akú pravdepodobne nikto z nich nečakal.

Mark Zuckerberg je podľa technológie, ktorú vyvinula jeho vlastná firma „strašidelný a manipulatívny“. Aby toho nebolo málo, umelá inteligencia je presvedčená, že obchodné praktiky tohto človeka „nie sú vždy etické“. BlenderBot 3 dokonca uviedol, že je zábavné, že Mark Zuckerbeg nosí stále rovnaké oblečenie.

Vyjadrenie spoločnosti Meta nikoho neprekvapilo 

Maľba Marka Zuckerberga na stene
Zdroj: Unsplash / Snowcat

Spoločnosť Meta sprístupnila svojho bota s názvom BlenderBot 3 ešte minulý týždeň, pričom niektorým ľuďom umožnila otestovať ho v rámci verejnej ukážky.

Odkedy však umelá inteligencia začala ponúkať novinárom naozaj úprimné odpovede, Meta zdôraznila, že technológia môže v niektorých prípadoch poskytovať „nepravdivé alebo urážlivé vyhlásenia“. Pravdepodobne tak reagovala práve na kritiku Marka Zuckerberga.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Uvidíme, akým smerom sa bude táto technológia vyvíjať do budúcnosti, no už dnes je jasné, že ju bude musieť spoločnosť Meta mierne upraviť. Pravda totiž niekedy boli…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -