Aj keď leto pomaly končí, dobrá nálada pokračuje. Ak máte radi zábavu spojenú s hudbou či už v interiéri alebo exteriéri, mali by ste si zaobstarať kvalitný reproduktor s výkonným zvukom a elegantným dizajnom. Presne taký je Marshall Acton II, ktorý kúpite po zľave za super cenu. Okrem toho, že každý ocení jeho zvukový prejav, veľa ľudí vám pochváli aj jeho klasický vzhľad.

Marshall Acton II sa v rámci konektivity spolieha na technológiu Bluetooth, no nájdete v ňom aj čoraz „raritnejší“ 3,5 mm jack. Celkový výkon reproduktora dosahuje slušných 60 W vo frekvenčnom rozsahu od 50 do 20000 Hz, takže bez väčších problémov rozozvučí aj menšiu sálu, prípadne celú záhradu. Netreba zabúdať, že spoločnosť Marshall sa venuje výrobe hudobného príslušenstva už od roku 1962. Špičkové spracovanie a vysoká kvalita je tu teda samozrejmosťou.

Čo sa týka ceny, tá v čase uvedenia na trh štartovala na hranici 260 €. Nakoľko je ale Marshall Acton II v ponuke už nejaký ten piatok, táto suma postupom času príjemne klesla. Po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 209,9 €, čo je z nášho pohľadu vynikajúca ponuka. Veď ušetríte skoro pätinu a získate zariadenie, ktoré je ikonické nie len svojim dizajnom, ale aj zvukom. Nie je to skrátka reproduktor, ktorý má doma každý.

Marshall Acton II
Zdroj: YouTube / Jacqie

Rozmery, ktorými sa Marshall Acton II hrdí sú 16 x 26 x 15 cm, pričom celková váha končí na hranici 2,85 kg. Nie je teda najľahší, no netreba zabúdať, že v tomto prípade ide o špičkovú techniku, ktorá svoju váhu jednoducho má.

Na druhej strane, necelé tri kilá sa dajú stále bez problémov preniesť z miesta na miesto a uvedené rozmery zabezpečia, že vám Marshall Acton II nezaberie veľa miesta v kufri, keď sa budete na Silvestra chystať na chatu. Jeho jedinou nevýhodou je snáď iba to, že na to, aby fungoval potrebuje energiu, pretože nedisponuje vlastným akumulátorom. Dá sa to však vyriešiť kúpou alternatívneho zariadenia

JBL Charge 5 zvládne 20 hodín na 1 nabitie a je výrazne lacnejší 

JBL Charge 5
Zdroj: YouTube / See Rooster Tech (úprava redakcie)

Pokiaľ ste skôr fanúšikom reproduktorov, ktoré sú kompaktnejšie, odolnejšie a hlavne obsahujú vstavaný akumulátor, máme pre vás riešenie. JBL Charge 5 je asi najpredávanejší bezdrôtový reproduktor vo svojej triede na Slovensku. Má moderný dizajn, ktorý je navyše navrhnutý tak, aby odolával prachu aj vode vďaka norme IP67. A nie je to všetko.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro 2. generácie kúpite už od 249,00 €. Zariadenie je vo výraznej zľave

Vďaka svojej unikátnej konštrukcii a schopnostiam ponúka takzvaný JBL Original Pro Sound, ktorý dosahuje maximálny výkon prehrávania až na úrovni 40 W. Áno, je to síce o tretinu menej, ako má Marshall Acton II, no nezabúdajte, že v tomto prípade ide o veľmi kompaktné zariadenie. A ruku na srdce, kto potrebuje pravidelne púšťať takéto veľké reproduktory naplno. Zvyčajne ich stačí nastaviť na 30 – 50 % hlasitosti aby sme si užili dostatok zábavy a stále sme sa neprekrikovali. Na bežné použitie je preto JBL Charge 5 možno aj vhodnejší.

Jeho štandardná cena sa navyše pohybuje len na úrovni 179 € a čo je ešte lepšie, vy na ňom môžete príjemne ušetriť. JBL Charge 5 totiž kúpite po kliknutí na tento odkaz len za 132,5 €, vďaka čomu ho budete mať až o cca 80 € lacnejšie, než Marshall Acton II. A to už znie veľmi zaujímavo.

Jeho najväčším benefitom je pri tom prítomnosť veľkého, až 7 500 mAh akumulátora, ktorý zvládne prehrávať hudbu 20 hodín v kuse bez potreby nabíjať. Rovnako môžete túto veľkú batériu využiť aj ako powerbanku, ak sa ocitnete niekde v divočine a vybije sa vám telefón.

Výber konkrétneho reproduktora však tak či onak nechávame na vás. Sami musíte vedieť, či budete preferovať výraznejší zvuk a ikonický dizajn, alebo o niečo slabší zvuk, extrémne odolný dizajn a možnosť prehrávania aj bez prítomnosti elektrickej siete. Rozhodnú len vaše osobné preferencie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -