Spoločnosť Mastercard oznámila svoj ambiciózny plán na implementáciu 100 % tokenizácie e-commerce transakcií v Európe do roku 2030. Táto novinka prichádza v čase, keď online platby čelia čoraz väčším hrozbám a podvodom zo strany kybernetických zločincov. Mastercard uvádza, že straty pri online podvodných platbách presiahnu do roku 2028 čiastku 91 miliárd dolárov. Firma tomu chce čo najviac zabrániť.

Najdôležitejšie: Tokenizácia nahradí 16 – 19 miestne číslo vašej platobnej karty bezpečným tokenom, čo nielen rapídne zníži riziko podvodu, ale aj zvýši mieru schvaľovania transakcií. Mastercard zároveň zjednoduší integráciu služby Click to Pay na webových stránkach obchodníkov a umožní bankovým partnerom pomáhať zákazníkom pri registrácii ich kariet.

Ďalším krokom na zvýšenie bezpečnosti majú byť takzvané platobné kľúče, ktoré využívajú biometrické overenie na mobilných zariadeniach, čím eliminujú potrebu hesiel a jednorazových kódov. Opäť ide o veľmi bezpečné riešenie, ktoré podvodníkom bude zväzovať ruky. Niečo podobné poznáme napríklad zo služby Apple Pay.

Európa ako dlhodobý líder v platobných inováciách

Mastercard sa rozhodol rozvíjať svoj záväzok v Európe preto, lebo tento región je podľa jeho vlastných slov dlhodobým lídrom v inováciách platieb, medzi ktoré patrilo napríklad aj rýchle zavedenie a rozšírenie bezkontaktných platieb.

Tokenizáciu spoločnosť Mastercard predstavila ešte v roku 2014, takže má za sebou pomerne slušnú históriu. V súčasnosti zabezpečuje približne 25 % všetkých globálnych e-commerce transakcií. Jej miera adopcie sa však každoročne zvyšuje o cca 50 %.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Do Apple Watch mieri ďalšia dizajnová revolúcia. Pôsobí ako sci-fi a vy ju budete milovať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -