Ako informuje Macrumors, spoločnosť Meta zrušila vývoj inteligentných hodiniek zameraných na zdravie a notifikácie, čím náhle ukončila svoje plány priamo konkurovať hodinkám Apple Watch.

kompetentným bolo ešte minulý týždeň v piatok oznámené, že práce na projekte musia byť zastavené z dôvodu znižovania nákladov. To má zahŕňať aj štrukturálne zmeny v spoločnosti.

Reklama
Reklama

Podľa technologického riaditeľa Andrewa Boswortha, ktorý riadi divíziu Meta Reality Labs, sa tím spoločnosti Meta, zaoberajúci sa vývojom inteligentných hodiniek, teraz presunie na vývoj okuliarov s rozšírenou realitou.

Zvesti o plánoch spoločnosti Meta uviesť na trh inteligentné hodinky sa prvýkrát objavili vo februári 2021. Úniky v tom čase naznačovali, že zariadenie dostane špeciálny odnímateľný displej s dvoma zabudovanými fotoaparátmi.

Tie mali slúžiť zhotovovanie fotografií alebo videí, ktoré by sa dali zdieľať na sociálnych sieťach Facebook, Instagram či WhatsApp.

Hodinky, ktoré mali fungovať bez pripojenia k smartfónu

Facebook smart watch meta apple watch 

Prvotné informácie naznačovali, že hodinky by mali fungovať aj bez mobilného pripojenia. Bežať na nich mal konkrétne operačný systém Android, ktorý vyvíja spoločnosť Google.

Meta tiež chcela spolupracovať aj s inými firmami na vývoji vlastného príslušenstva, vďaka ktorému by sa dal pripevniť odnímateľný displej napríklad na batohy alebo iné predmety.

Žiaľ, k dokončeniu plánov napokon nedôjde. Aj keď by šlo o zaujímavé zariadenie, je otázne, koľko používateľov by si ho reálne zaobstaralo. Meta zrejme zvážila aj tento faktor a preto svoje inteligentné hodinky radšej pochovala. Nikto však netvrdí, že sa ku ním v budúcnosti nemôže vrátiť.

Meta ukončí aj Portal – pravdepodobne ste o ňom nikdy nepočuli

Meta Portal
Zdroj: Meta

Okrem ukončenia projektu inteligentných hodiniek prinesie interná reorganizácia spoločnosti Meta aj ukončenie celého vývoja technológie Portal. Informuje o tom agentúra Reuters.

Portal, ktorý bol prvýkrát uvedený na trh v roku 2018, bol inteligentným displejom s možnosťou videohovorov, ktoré využívali výlučne služby vlastnené spoločnosťou Meta, ako sú WhatsApp či Facebook.

Napriek vydaniu niekoľkých verzií sa Portal nikdy neujal ako spotrebiteľské zariadenie, pričom neuspeli ani pokusy spoločnosti Meta presadiť ho v podnikovom prostredí.

Spoločnosť plánuje pokračovať v predaji inteligentných displejov pod značkou Portal do konca roka, kým sa nezbaví všetkých skladových zásob.

Meta prepustila 11 000 zamestnancov. Zuckerberg priznal, že za to môžu aj jeho zlé rozhodnutia 

Mark Zuckerberg páli peniaze
Zdroj: Unsplash / Dima Solomin / Jp Valery / AP Photo / Alex Washburn (úprava redakcie)

Súčasné štrukturálne zmeny v spoločnosti Meta prichádzajú krátko po tom, ako spoločnosť prepustila až 11 000 ľudí, čo predstavuje približne 13 % jej globálnej pracovnej sily.

Prečítajte si tiež  WhatsApp prichádza so zaujímavou zmenou. Automatickému ukladaniu fotiek z konverzácií odzvonilo

Generálny riaditeľ Mark Zuckerberg pri oznámení tohto kroku uviedol, že prepúšťanie bolo kombinovaným výsledkom jeho vlastných zlých rozhodnutí, makroekonomického poklesu, zvýšenej konkurencie a straty reklamného signálu, čo malo za následok nižšie príjmy, než sa očakávalo.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here