FACEBOOK sa v posledných dňoch postaral o niekoľko noviniek, z ktorých najväčšou je určite zmena názvu spoločnosti. Firma po novom nesie názov Meta a meno Facebook sa bude spájať už iba s názvom sociálnej siete. Agentúra Bloomberg vyrukovala so zaujímavým zistením. Meta pracuje na smart hodinkách, ktorých dizajn sa náramne podobá Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 umožnia meranie hladiny cukru v krvi

Inteligentné hodinky z produkcie firmy Meta majú predstavovať priamu konkurenciu pre Apple Watch, ktoré už dlhé roky kraľujú v predajoch smart hodiniek. Dizajnom meta zariadenie o niečo širšie a má oblejšie rohy ako jablkové hodinky.

Na spodnej strane displeja sa bude nachádzať predná kamera a na bočnej strane ovládacie tlačidlo. Predná kamera bude slúžiť ako pre videohovory, tak pravdepodobne aj pre vytváranie videí, ktoré budeme môcť následne zdieľať na Facebooku, Instagrame a WhatsAppe.

Facebook smart watch

Hodinky majú byť vybavené aj druhou kamerou, ktorá sa bude nachádzať na zadnej strane. Tú bude možné používať logicky iba v prípade, keď hodinky odopnete. Meta Watch budú naviac disponovať podobným systémom odopínania remienkov ako Apple Watch.

Samozrejmosťou budú aj funkcie pre počítanie krokov, meranie pulzu a kalórií, rovnako ako všetky ostatné smart hodinky. Odhadovaný príchod zariadenia od firmy Meta poukazuje na jeseň budúceho roka, čiže v rovnakom čase predstavenia Apple Watch Series 8.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.