Microsoft sa dnes pridáva na zoznam svetových spoločností, ktoré odsudzujú konanie Ruska v spojení s vojnou na Ukrajine. Na svojom oficiálnom blogu firma uverejnila príspevok, v ktorom okrem vyjadrenia podpory ukrajinskému ľudu oznámila, že pozastavuje všetky nové predaje produktov a služieb v Rusku. Podobný krok pred pár dňami zvolila aj spoločnosť Apple.

Prečítajte si tiež  Apple obmedzuje ruský Apple Store. Nákup iPhonu či iného zariadenia už nie je možný online

Spoločnosť taktiež dodala, že úzko spolupracuje s vládami Spojených štátov, Spojeného kráľovstva a Európskou úniou v súlade s rozhodnutiami o sankciách. Microsoft taktiež dodáva, že sa nemusí jednať o posledné kroky v snahe zamedziť operácie v Rusku. Ďalšie sankcie môžu pribudnúť podľa toho, ako sa bude situácia ďalej vyvíjať.

Jednou z oblastí, v ktorej sa chce firma momentálne angažovať je ochrana kybernetickej bezpečnosti Ukrajiny. Microsoft taktiež spolupracuje s úradníkmi zodpovednými za bezpečnosť a ochranu pred ruskými útokmi vo virtuálnom priestore. Od začiatku vojnového konfliktu stála firma pri viac ako 20 vládnych organizáciách a prvkoch finančného sektora, ktoré boli cieľom kybernetického napadnutia.

Windows Microsoft
Zdroj: microsoft.com

Mnohí analytici hovoria aj o možnosti obmedzenia fungovania operačného systému Windows na území Ruskej federácie, čo by mohlo mať fatálne následky v každom odvetví. K tomuto kroku sa spoločnosť Microsoft zatiaľ nevyjadrila, no v prípade vyostrenia konfliktu by sa práve táto možnosť mohla stať reálnym scenárom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -