Aj keď je Slovensko malá krajina v srdci Európy, v skutočnosti u nás vznikajú svetové produkty, o ktoré majú záujem veľké produkcie z celého sveta. Minulý rok nás napríklad navštívila trojica moderátorov Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May, aby sa pozreli, ako funguje prvé slovenské lietajúce auto AirCar, za ktorým stojí šikovný dizajnér Štefan Klein. Všetko sa to odohralo na letisku v Piešťanoch.

Zdá sa však, že tvorcovia The Grand Tour neboli jediní, koho AirCar uchvátil. V lete 2023 sa totiž na letisku v Nitre objavil štáb najúspešnejšieho youtubera na svete MrBeasta, ktorý má aktuálne viac, ako 180 miliónov odberateľov a každé jeho video bez problémov nazbiera desiatky až stovky miliónov prehratí. A aj keď sa samotný MrBeast na Slovensku neobjavil, vidieť tu môžete aspoň známe tváre z jeho tímu, ktoré sa schopnostiam AirCar nestíhali čudovať.

Konkrétne ide o súčasť videa, v ktorom MrBeast porovnáva auto za 1 $ oproti autu za 100 000 000 $. Dokopy sa vo videu vyskytnú vozidlá za zhruba 250 miliónov dolárov a práve AirCar od Štefana Kleina je jedno z nich.

Ponuku skoro odmietli. Klein totiž MrBeasta nepoznal

Magazín Forbes už pri tejto príležitosti stihol autora lietajúceho auta vyspovedať, pričom zistil, že MrBeast najskôr oslovil jeho tím s požiadavkou, že by chceli AirCar zaradiť medzi dvadsať najzaujímavejších automobilov na svete.

Keďže Klein najúspešnejšieho youtubera na svete nepoznal, na začiatku ho paradoxne odmietol. Dôvodom bol fakt, že AirCar v danom momente ešte nebol dokončený. Tím MrBeasta, ale trval na tom, že lietajúce auto vo videu chce a potom čo si Klein naštudoval youtuberovú tvorbu, rozhodol sa s natáčaním súhlasiť.

Každé jedno video MrBeasta má totiž niekoľko miliónov videní, pričom mnohé z nich sa prehupli ďaleko cez hranicu 100 miliónov videní. Pokiaľ by bolo teda najnovšie video s AirCar úspešné, pomohlo by to ku jeho celosvetovej medializácii.

Klein sa dokonca na youtubera opýtal aj svojich študentov, keďže učí na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Tí mu podľa jeho vlastných slov potvrdili, že objaviť sa vo videu MrBeasta je úžasná príležitosť pre celý jeho projekt AirCar, ktorú netreba zmeškať.

Natáčali v auguste v Nitre

Natáčanie prebiehalo na nitrianskom letisku, kam sa štáb MrBeasta dopravil súkromným lietadlom ešte v polovici augusta. Filmárske kamery boli zapnuté o cca šiestej hodine ráno, pričom po tankovaní lietal AirCar spolu s druhým lietadlom (ktoré ho natáčalo) približne do pol deviatej.

Prečítajte si tiež  Apple pripravuje nový a lacný HomePod. Príde už tento rok. Zmysel môže dávať aj na Slovensku.

Klein pre Forbes uviedol, že to celé trvalo približne 3 hodiny a počas tejto doby preletel so svojim lietajúcim vozidlom cca 80 kilometrov.

Následne sa Klein s americkou produkciou rozlúčil a čakal do dnešného dňa, kým MrBeast zverejnil video. Už teraz je jasné, že rozhodnutie natočiť AirCar bolo správne. V priebehu prvých 6 hodín, čo je video online, zaznamenalo už 20 miliónov pozretí. Ide teda o veľký úspech a vynikajúcu propagáciu Slovenska v zahraničí. Takto sa to má robiť!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -