Najväčšia streamovacia služba Netflix pridala do svojej ponuky film Kosmonaut z Čech, ktorý bol nakrútený podľa románu Jaroslava Kalfařa. Za dielom stojí režisér Johan Renck, ktorý pracoval aj na seriáloch ako Breaking Bad či Černobyľ. Azda najviac vás na novom filme prekvapí fakt, že v jeho hlavnej úlohe sa ocitol známy herec Adam Sandler.

Samotný film trvá približne hodinu a trištvrte a jeho príbeh sa točí okolo kozmonauta Jakuba Procházku, ktorý má za sebou 6 mesačnú misiu vo vesmíre s cieľom preskúmať oblak Chopra nachádzajúci sa za Jupiterom.

Prochádzka vo vesmíre trpí osamelosťou a po celý čas myslí na svoju manželku Lenku, ktorá sa s ním prestala rozprávať po tom, ako ju a ich spoločnú nenarodenú dcéru opustil kvôli svojej misii.

V Jakubovej lodi sa však objaví záhadná bytosť, ktorá s ním začne komunikovať a svojim vizuálom pripomína pavúka. Pomenuje ju Hanūs. Viac vám však prezrádzať nechceme, aby ste si snímok naplno užili. Pripraviť sa naň môžete aj skrz trailer, ktorý vám ukáže, na čo presne sa môžete tešiť. Samotný film vyzerá vcelku zaujímavo.

Zaujímavé je, že Netflix oznámil práce na tomto filme ešte v októbri 2020, pričom natáčanie začalo v apríli 2021 a prebiehalo v New Yorku a Českej republike. Ak teda nemáte čo večer pozerať, Kosmonaut z Čech môže byť zaujímavou voľbou.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple svojim seriálom nekopírovalo film. Žaloba bola zamietnutá.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -