MacBook je na Slovensku stále viac a viac populárny. Pomerne jednoducho na ňom vieme napísať znak americkej meny ($). Euro býva ale pre nových používateľov problém. Na Windows sme boli zvyknutí na klávesovú skratku Alt + E. Na MacBooku ale nefunguje. Čo teda robiť? Tu je návod…

Návod: Ako napísať euro (€) na Macu?

To, že ste prešli na Mac a ešte neviete napísať znak euro (€) je úplne normálne. Vlastne sa vám ani nečudujeme, sami sme s tým dosť dlho mali problém. Kým sa nám podarilo nájsť nejaký návod na robili sme to pekne po starom a povedzme si na rovinu, že aj dosť primitívnym spôsobom cez vyhľadávanie znaku v Google a následne copy+paste.

Niečo podobné ale samozrejme nikto nemusí robiť a klávesová skratka pre znak € sa nachádza aj priamo v macOS, respektíve vo vašom Macu. Na prvý pohľad nie je na klávesnici (ani tej pre európsky trh) nijakým spôsobom vyznačená. Budete sa ju teda musieť naučiť… Do návodu sme vám okrem toho ako napísať “€” na slovenskej, respektíve českej klávesnici pridali aj to ako znak (€) napísať na US klávesnici. To v prípade, že ste si počítač doniesli zo zahraničia.

Okrem iného sa tu nachádza aj návod pre tých, ktorí sa sem dostali z platformy Windows či Linux a tiež si nevedia rady. Chceme pomôcť naozaj každému. Dosť bolo teda rečí, poďme sa na to pozrieť…

- Reklama -

Slovenská a česká QWERTZ klávesnica – znak euro (€)

  • Alt (option) + r

US klávesnica – znak euro (€) na QWERTY

  • Alt (option) + Shift + 2

Každá klávesnica pre Mac – znak dolár ($)

  • Alt + 4

Windows písanie znaku euro (€)

  • Alt + e

Linux písanie znaku euro (€)

  • Alt + e

Aké jednoduché však? Ak ste boli zvyknutí písať € na Windowse, stačilo sa posunúť iba o jednu klávesu smerom doprava a nemali by ste problém ani na Macu. Inžinieri to ale takto nenastavili a trochu nám to skomplikovali. Nič sa však samozrejme nedeje.

Človek sa učí celý život. Napíšte nám pod článok komentár ak sme vám pomohli, budeme veľmi vďační. No a samozrejme nezabudnite náš článok zdieľať aj na sociálnych sieťach nech sa dostane aj k ostatným, ktorí môžu mať tento problém!

Do MacBooku sa na budúci rok vráti klasická klávesnica.
Návod: Ako napísať euro (€) na Macu? – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Mam MCP (2017, 13″, bez TouchBar), US klavesnica QWERTY, na fyzickej klavesnici znak € na R a znak € pisem cez “Option + Shift + 2″…
    Kazdopadne clanok pomohol, lebo som skusal, co a ako 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here