Prvý let, ktorý sa mal uskutočniť v túto stredu muselo SpaceX (v spolupráci s NASA) prerušiť, kvôli nepriaznivému počasiu. Opätovne sa o to pokúsia práve dnes vo večerných hodinách. Sledujte naživo ako vesmírna loď Crew Dragon za pomoci rakety Falcon 9 vynesie na ISS dvoch astronautov.

Sleduje ako dnes vesmírna loď Crew Dragon od Space X poletí do vesmíru.

Aj napriek tomu, že Elon Musk musel pred pár hodinami riešiť nepríjemnú situáciu v Texase, keď vybuchla raketa vesmírnej lode Starship (pri teste motorov), sa dnešný let Crew Dragon zatiaľ neodkladá.

Astronauti Bob Behnken a Doug Hurleyh by sa mali dostať ako vôbec prví do vesmíru v rámci „komerčného letu“. Spoločne poletia na medzinárodnú stanicu ISS, kde sa pripoja k ďalším 3 kolegom. Misia Demo-2 by mala trvať 1 až 4 mesiace, podľa toho, aký bude jej priebeh.

Spoločnosť SpaceX použije svoju vesmírnu loď Crew Dragon, ktorú vyvíja už od roku 2011. Pomáhať jej bude známa raketa Falcon 9, ktorá taktiež zažila množstvo testov a ladenia a je pripravená bezpečne slúžiť svojmu účelu. Samotný let na ISS má trvať približne 19 hodín. Časť rakety Falcon 9 sa oddelí už 2 a pol minúty po štarte a samostatne pristane na morskej plošine (bude sa dať opäť použiť).

NAŽIVO: Sledujte štart vesmírnej lode Crew Dragon a rakety Falcon 9 s ľudskou posádkou.
NAŽIVO: Sleduje ako dnes vesmírna loď Crew Dragon od Space X poletí do vesmíru.

Celú túto akciu budete môcť sledovať už dnes o 21:22 nášho času na livestreame nižšie. Držíme celému tímu palce nech sa všetko podarí a hlavne dúfame, že plány neprekazí počasie tak ako v utorok. Aktualizované: Momentálna poveternostná situácia letu veľmi nepraje. Pokiaľ by sa tak aj stalo, Crew Dragon by sa na štart pripravovalo opäť zajtra (v nedeľu). Pokiaľ chcete o celej akcii vedieť viac, podrobnejší článok nájdete tu.

Prečítajte si tiež  Elon Musk sa opýtal ľudí či chcú aby odstúpil z vedenia Twitteru a tí odpovedali ÁNO. Je to jeho konečná?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.