Spoločnosť Sony len prednedávnom stabilizovala dodávky hernej konzoly PlayStation 5, ktorú kúpite za najlepšiu cenu na Slovensku tu. A aj keď sa ku nej ešte stále nedostali všetci záujemcovia, spoločnosť na nič nečaká a pomaly pracuje na nástupcovi. Dokonca už poznáme aj rok, kedy príde na trh.

Na internet sa totiž dostal dokument, ktorý bol zverejnený ako súčasť vyšetrovania britského Úradu pre hospodársku súťaž a trhy v súvislosti s akvizíciou Activision Blizzard spoločnosťou Microsoft. Tá mala hodnotu 68 miliárd dolárov a spoločnosť Sony sa voči nej ohradila.

- Reklama -

Dôvodom tohto kroku bolo, že firma vyrábajúca PlayStation 5 vyjadrila obavy, že dohoda poškodí hospodársku súťaž, hráčov v odvetví a používateľov. Naopak, spoločnosť Microsoft oponovala, že fúzia „zvyšuje konkurenciu na trhu, na ktorom Sony dlho dominuje“.

Microsoft dokonca uznal aj to, že tituly pre PS5 sú lepšie, než tituly pre jeho vlastný Xbox X, ktorý kúpite na Slovensku od 499 €. Firma to však považuje za nepodstatný detail.

Kedy príde PlayStation 6?

Súdne konanie spôsobilo, že sa na svetlo sveta dostali aj dokumenty, ktoré mali zostať utajené. Jeden z nich hovorí o tom, kedy plánuje vydať spoločnosť Sony nástupcu za PlayStation 5 s označením PlayStation 6.

A ak ste si len teraz kúpili aktuálnu hernú konzolu, ničoho sa obávať nemusíte. Ďalší model by mal byť totiž predstavený až v roku 2027!

Znamená to teda, že hráči majú do výmeny ešte 5 rokov a zároveň, že sa v najbližšom období môže dostať na trh upravená verzia PS5 „Slim“ alebo „Pro“, nakoľko táto konzola bude už čochvíľa v polovici svojho životného cyklu. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -