Pokiaľ patríte medzi fanúšikov krypto sveta, nasledujúca informácia vás nepoteší. Aj keď sú NFT stále v kurze, záujem o ne zažil výrazný prepad. Ako uvádza portál Wall Street Journal, táto situácia by sa dala bez problémov nazvať kolapsom.

Podľa najnovších zistení analytikov sa globálne predaje NFT spomalili v porovnaní s úvodným ošiaľom až o 92%. Prvotných nakupujúcich by pri tom malo byť o 88 % menej než pred rokom. Dôvodom sú najmä častejšie krádeže, podvody či čisté kopírovanie týchto obrázkov a ich následný predaj na iných službách.

Samozrejme, stále netreba tvrdiť, že NFT je nezmysel a do budúcnosti ho nemá význam nakupovať. Túto technológiu využívajú napríklad väčšie spoločnosti, ktoré vytvárajú hodnotné kolekcie. Spomeňme napríklad Nike či Coca Colu.

NFT ako súčasť Web 3.0 

Veľký potenciál vzniká napríklad aj v herných spoločnostiach, kde si ľudia budú môcť kupovať rôzne skiny ako NFT a podobne. Tým pádom by mohli mať potenciál rastu hodnoty (v závislosti od rarity). Zatiaľ však zďaleka nejde o bežnú záležitosť a s takýmito možnosťami sa stretávame skôr sporadicky.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Netreba tiež zabúdať na budúcnosť, kedy by sa mala časť nášho sveta premiestniť do vituálneho prostredia. Aj tu by mohli mať NFT bohaté uplatnenie rovnako ako kryptomeny a ďalšie spôsoby platby.

Nateraz však platí, že nákup digitálnych obrázkov, videí alebo akýchkoľvek iných multimediálnych súborov je považovaný za vysoko rizikový a pokiaľ je to možné, radšej by ste sa mu mali vyhnúť. Platí to hlavne pre tých, ktorí sú v tejto oblasti nováčikmi s vidinou okamžitého vysokého zárobku.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.