Automobilka Tesla neustále pracuje na svojich vozidlách a technológiách. Aj keď sa to nezdá, súčasný Model 3 sa predáva už od roku 2017, takže je najvyšší čas na to, aby dostal inovovaný vzhľad. Tesla ho podľa najnovšieho úniku, ktorý sa objavil na Reddite, odhalí už čoskoro.

Prototyp s interným označením „Project Highland“ sa podarilo odfotiť z prednej časti bez maskovania, pričom je evidentne, že nepôjde o žiadnu novú generáciu. Vozidlo dostane novú prednú masku vrátane užších svetiel, ktoré mu dodajú agresívnejší a modernejší vzhľad.

Hoci fotografia nezachytáva ďalšie detaily, zo záberu je jasne vidieť, že pôjde „len“ o facelift. Nová Tesla Model 3 teda bude vyzerať stále podobne, ako tá predošlá, avšak automobilka pri nej použije nové výrobné postupy.

Tesla Model 3 Facelift 2023
Zdroj: Reddit

Podobne pri ako elektromobile Model Y chce Tesla pri výrobe Modelu 3 využívať technológie, v rámci ktorých nebude zostavovať karosériu vozidla z veľkého množstva malých dielov, ale zameria sa na odlievanie veľkých kusov, ktoré sa rýchlejšie a ľahšie montujú.

Dizajn faceliftovaného elektromobilu je veľmi jednoduchý a zo subjektívneho pohľadu musíme napísať, že na nás pôsobí oveľa lepším dojmom.

Tesla Model 3 môže dosiahnuť vďaka tejto úprave predných svetlometov ešte väčší úspech, ako aktuálna verzia. Nechajme sa prekvapiť.

Tesla Model 3 dostane novú palubnú dosku a šialený volant 

Tesla 3 palubná doska 2023
Zdroj: Twitter / doki_jerry

Tesla podľa všetkého neurobí pri svojom vylepšenom elektromobile zmeny iba v exteriéri. Ako nedávno uviedol portál Drive Tesla Canada, vozidlo by mohol priniesť kompletne prepracovanú palubnú dosku s novými funkciami.

Zahraničný portál sa pri tom opieral o fotografie, ktoré zdieľal na sociálnej sieti Twitter leaker doki_jerry. Podľa všetkého ide o osobu, ktorá má veľmi blízky vzťah k čínskym dodávateľom automobilky Tesla a preto sa dokáže dostať ku rôznym pripravovaným dielom či komponentom.

Nová palubná doska bude konečne viac pripomínať tú, ktorú poznáme z drahších modelov Tesla Model S alebo Model X. Uprostred sa bude stále nachádzať veľký centrálny displej, avšak po novom vyzerá byť viac zapustený v stredovej konzole.

Aby toho nebolo málo, Telsa Model 3 by konečne mohla dostať aj digitálny prístrojový panel, ktorý jej dnes chýba a sťažuje sa na to množstvo majiteľov. Rýchlosť a ďalšie parametre cesty sa zobrazujú len na centrálnom displeji, čo nie je práve ideálne riešenie ani z pohľadu bezpečnosti. Môže odvádzať vodičovú pozornosť.

Prečítajte si tiež  Veľký únik! Takto budú vyzerať nové Apple Watch Pro podľa nových CAD renderov

V neposlednom rade fotografia odhaľuje aj prítomnosť „šialeného volantu“ Yoke, ktorý Tesla predstavila a začala dodávať v priebehu roka 2021.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

Pozorné oko si však všimne, že sa po jeho stranách neobjavuje páčka na voľbu stupňov, respektíve smeru, ktorým sa vozidlo pohybuje. Možno však prístrojová doska v čase vzniku fotografie ešte nebola skompletizovaná a tieto detaily Tesla pre Model 3 ponúkne. Nechajme sa prekvapiť.

Pozrite si fotografie vozidla aj prístrojovej dosky a napíšte nám do komentára, ako sa vám očakávané zmeny páčia. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -