Elon Musk opäť rozvíril vody automobilového sveta oznámením, ktoré predznamenáva novú éru elektrických vozidiel. Tesla Roadster druhej generácie, dlho očakávaný elektromobil, ktorý bol pôvodne predstavený ako koncept ešte v roku 2018 má zísť z výrobnej linky budúci rok a sľubuje, že nanovo určí kritériá rýchlosti a výdrže v oblasti EV. Ako píše Top Gear, vodiči sa môžu tešiť na extrémne parametre.

Tesla už pri prvotnom uvedení prototypu uviedla, že dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 1,9 sekundy, ponúkne maximálnu rýchlosť až 250 km/h dojazd bude činiť ohromných 620 míľ (997 km) na jedno nabitie.

A hoci to v tom čase pôsobilo ako nezrealizovateľná fantázia, dnes, keď už Tesla dokázala spustiť výrobu vozidiel Model 3, Model Y a Cybertruck je na rade práve pokračovanie úspešného kabrioletu, s ktorého pôvodnou verziou Tesla ešte v roku 2008 začala.

Generálny riaditeľ automobilky Tesla Elon Musk najnovšie sľubuje, že Tesla Roadster bude dokončená už do konca roka 2024, pričom prvé vozidlá by mali byť zákazníkom dodané v priebehu roka 2025.

 

Zaujímavé je, že jeho ambíciou nie je len uviesť na trh automobil, ale priniesť zážitok, ktorý by mohol obstáť ako „najúžasnejšia produktová ukážka všetkých čias„. Naznačil tým, že toto vozidlo bude skutočne revolučné.

Tesla Roadster bude zrejme pripravená lámať všetky rekordy a zároveň vytvoriť novú paradigmu toho, čo môžu elektrické vozidlá dosiahnuť.

S Muskovou záľubou v neobyčajných veciach nie je Roadster len autom, ale aj pohľadom do budúcnosti mobility, kde elektrický pohon neznamená len udržateľný, ale aj veľkolepý, rýchly a ďalekosiahly. Nechajme sa teda prekvapiť na ďalšie informácie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto sa stane, keď sa spojí iPhone a Tesla Cybertruck. Úplne šialený nápad!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -