Spoločnosť Sony si na koniec roka 2023 pripravila pre svojich fanúšikov jedno veľké prekvapenie. Predstavila totiž novú hernú konzolu PlayStation 5, ktorá síce nenesie označenie „slim“, no vzhľadom na to, o koľko sa zmenšila by si tento kedysi populárny názov určite zaslúžila.

Aj keď sa ku tejto novinke v súčasnosti nedokáže dostať každý, YouTuber Dave2D už mal tú česť a postaral sa o detailné porovnanie starého PlayStation 5 s tým novým. Pokiaľ ste si mysleli, že rozmery aktualizovanej verzie sa zásadne zmenili, tak vás zrejme sklameme, pretože rozdiely tu síce sú, no zďaleka nie sú také výrazné. Podľa YouTubera bolo cieľom spoločnosti Sony zníženie výrobných nákladov, pretože konzola je jednoduchšia.

Dave2D sa v rámci svojho testovania dokonca dostal až tak ďaleko, že starú a novú verziu konzoly porovnal v rámci teploty a spotreby energie. Dospel k názoru, že novší model vie byť o čosi horúcejší, no naopak, pracuje o čosi tichšie. Zanedbateľne vyššia je tiež spotreba energie, ktorá dosiahla pri hre Death Stranding 208 W. Stará konzola v rovnakom teste mala spotrebu „len“ 201 W.

Pokiaľ teda pokukujete po PlayStation 5 a čakáte na inovovaný model, zrejme to bude úplne zbytočné. Pri hraní hier sa v zásade nič nezmení a to, že je menší vám môže byť taktiež úplne jedno. Veď hernú konzolu nebudete každý deň prenášať z miesta na miesto rovnako, ako MacBook či iPhone. Aj preto sa ju možno oplatí kúpiť dosluhujúce prevedenie po kliknutí na tento odkaz už za 466 €, vďaka čomu slušne ušetríte. Štandardná predajná cena štartuje na úrovni 549 €.

Azda jedinou nevýhodou je v tomto prípade fakt, že staršia konzola nemá 1 TB SSD úložisko, ale spolieha sa „len“ na 825 GB pamäť. Taktiež tu nemáte možnosť vymeniteľnej BluRay mechaniky, no toto vás trápiť zrejme nemusí, pretože ju za vyššie uvedenú cenu budete mať vstavanú rovno v konzole. Netreba zabúdať, že akonáhle vyjde nový model, na cenové zvýhodnenia budete musieť čakať dlhšie. Aj preto sa možno viac oplatí ten starší. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Oplatí sa kúpiť iPhone 13 namiesto iPhonu 14 a ušetriť pritom množstvo peňazí? Tu je odpoveď
Môže ťa zaujímať
- Reklama -