Spoločnosť Sony relatívne v tichosti a tajnosti predstavila nové PlayStation 5, ktoré prináša kompaktnejšie rozmery a tiež nové možnosti. Napriek pôvodným očakávaniam tento model nenesie označenie PlayStation 5 Slim alebo PlayStation 5 Pro, ale zostáva verný doterajšiemu názvu PlayStation 5. Každopádne, dizajn konzoly sa zhoduje s únikom, ktorý sme vám ukázali ešte v auguste. No a čo nové prináša?

Začať by sme mohli miernou zmenou dizajnu, ktorá sa stále drží pôvodných tvarov PS5 no majiteľom Digital Edition umožňuje dodatočne pridať Blu-Ray mechaniku do svojho tela. Slúži na to špeciálny odnímateľný kryt a systém „plug-and-play„. Zákazníkov však zrejme nepoteší cena mechaniky, ktorá má v Európe štartovať až na hranici 119,99 €. Každopádne, medzi verziou s mechanikou a bez nej je rozdiel 100 €, takže to zas až taká katastrofa nie je.

Konzola má tiež výrazne menšie rozmery, hoci sa to možno na propagačných materiáloch celkom nezdá. Výrobca uvádza, že rozmery sa zredukovali až o 30 % a váha o 18 %, perspektíve 24 % pri digitálnej edícii.

PlayStation 5
Zdroj: Sony

Príjemným benefitom je tiež zväčšenie základného úložiska, ktoré má po novom až 1 TB SSD pamäte a nie 825 GB tak, ako predtým. Zaujímavou dizajnovou zmenou sú aj už spomínané bočné kryty, ktoré sú vo vrchnej časti oddelené. Práve tu je vidieť, že Sony ponechalo jednu polovicu lesklú a druhú matnú.

Zaujímavé je tiež to, že aj keď sme očakávali zlepšenie výkonu pridaním nového čipu, k ničomu podobnému sa v japonskom Sony nakoniec neodhodlali.

PlayStation 5
Zdroj: Sony

Nové PlayStation 5 by sme tak mohli označiť za pomyselný mode „Slim“, aj keď sa toto slovo nenachádza v jeho oficiálnom názve. No a cena?

Cena PlayStation 5 (2023)

PlayStation 5
Zdroj: Sony

Dobrou správou je, že nová verzia hernej konzoly PlayStation 5 nebude drahšia, ako tá, ktorá sa predáva dodnes. Ak budete chcieť PS5 s Blu-Ray mechanikou, zaplatíte zaň oficiálne 549,99 €. Pokiaľ vám bude stačiť PS5 Digital Edition, pripravte si 449,99 €.

Nové PS5 bude k dispozícii od novembra 2023 na trhu USA a taktiež ďalších vybraných trhoch. Potom, v priebehu niekoľkých mesiacov sa konzola dostane ďalej do sveta. Spoločnosť Sony ku tejto príležitosti spustila aj oficiálnu internetovú stránku, na ktorej sa dozviete viac.

PlayStation 5
Zdroj: Sony

Zaujímavé je tiež to, že ku novému PlayStation 5 získate automaticky aj elegantný stojan pre horizontálne umiestnenie konzoly, ktorý je kompatibilný aj so staršou verziou predstavenou ešte v roku 2019. Kúpiť si však budete môcť aj nový vertikálny stojan a to za cenu 29,99 €.

Prečítajte si tiež  Apple chystá nový MacBook (Pro) s 12" displejom. Drobec dostane extrémny výkon
PlayStation 5
Zdroj: Sony

Na záver ešte zdôrazníme, že aktuálne sa predáva pôvodná verzia PlayStation 5 s rovnakým výkonom, ale trochu iným dizajnom za veľmi výhodnú cenu.

Namiesto 549,99 € za ňu po kliknutí na tento odkaz zaplatíte iba 466 €, respektíve dokonca len 429 € pri výbere digitálnej edície. Ku tej si však novú mechaniku nepridáte. Aj preto odporúčame priplatiť si viac za drahšie prevedenie. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -