Ťažko sa tomu verí, no od premiéry prvého Avatara (2009) prešlo už neuveriteľných 13 rokov. James Cameron sa vrátil na režisérsku stoličku, aby natočil pokračovanie s názvom „Avatar: Cesta vody„. A keďže prvý diel patril medzi najúspešnejšie filmy histórie, na pokračovanie sú kladené vysoké nároky.

Reklama: Na Ecophone kúpite iPhone za fantastickú cenu s 24 mesačnou zárukou a dopravou ZADARMO. Zariadenia majú k dispozícii aj nabíjací adaptér ako bonus.

Samotný film Avatar: Cesta vody sa odohráva viac ako desať rokov po udalostiach z prvého dielu. Snímka začína rozprávať príbeh rodiny Sullyovcov (Jakea, Neytiri a ich detí) a takisto problémov, ktoré ich prenasledujú.

Mnohých ľudí upútal už trailer, ktorý je plný veľkolepých vizuálnych efektov. Môžete si ho pozrieť pod týmto odstavcom.

Recenzenti na novom filme chvália vynikajúco spracovaný dej a rovnako ohromný vizuál, ktorý sa v porovnaní s prvým dielom posunul ešte o úroveň vyššie. Koniec koncov, za uplynulých 13 rokov to umožnili aj modernejšie technológie.

Kedy príde nový Avatar: Cesta vody na Disney+

Nie každý chodí do kina a tak je logické, že ľudí zaujíma, kedy si budú môcť pozrieť film Avatar: Cesta vody na streamovacej službe Disney+. Spoločnosť Disney sa podľa The Streamble zvyčajne riadi pravidlom, že filmy púšťa do svojej služby 45 až 70 dní po premiére v kinách. Je to logický krok, nakoľko na veľkom plátne generujú vyššie prjmy.

Každopádne, v prípade filmu Avatar: Cesta vody to bude zrejme úplne iné. Vzhľadom na meno, ktoré si vybudovala jednotka a hodnotenia, ktoré dostáva od kritikov dvojka to vyzerá tak, že film príde na streamovacie služby oveľa neskôr, ako po 70 dňoch. V kinách by teda mohol zostať pokojne aj dlhšiu dobu.

Napríklad taký Top Gun: Maverick sa udržal v kinách takmer 7 mesiacov, kým sa 22. decembra dostane na streamovaciu službu Paramount+. V pokladniach dosiahol tržby vo výške takmer 1,5 miliardy dolárov.

Na nového Avatara sa teda v súčasnosti neoplatí čakať a lepšie je pozrieť si ho priamo v kine, ideálne s 3D okuliarmi, nech je váš zážitok čo najväčší. Kým sa totiž dostane do služby Disney+, prejsť môže pokojne aj pol roka a to je šialene dlhá doba.

Zatiaľ si však na tejto platforme môžete pozrieť aspoň prvý diel z roku 2009, ktorý je tu po krátkej prestávke (počas ktorej bol opätovne prehrávaný v kinách) opäť k dispozícii.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -