Spoločnosť OpenAI, ktorá stojí za populárnym AI nástrojom ChatGPT uvažuje nad tým, ako získať široké informácie o rozhodnutiach, ktoré ovplyvňujú jej umelú inteligenciu. Uviedol to prezident spoločnosti Greg Brockman, pričom o tejto novinke napísala agentúra Reuters.

Brockman sa zúčastnil podujatia AI Forward v americkom San Franciscu, na ktorom sa diktovalo o tom, akým spôsobom sa snaží OpenAI regulovať umelú inteligenciu naprieč celým svetom. Načrtol pritom model, ktorý už veľmi dobré poznáme z Wikipédie. Podľa Brockmana je nutné, aby sa ľudia so svojimi názormi spojili a demokraticky rozhodovali o budúcnosti týchto technológií.

Na podujatí AI Forward sa tiež hovorilo o tom, že by sa mali spojiť vlády po celom svete, aby zabezpečili plynulý a hlavne bezpečný vývoj umelej inteligencie.

AI už dnes zneužívajú podvodníci

Ako iste viete, počítačové algoritmy nám síce dokážu každý deň pomáhať, no rovnako vedia byť škodné. Už dnes sa vo veľkom objavujú v rukách podvodníkov a kybernetických zločincov.

Umelá inteligencia sa dá napríklad zneužívať na vytváranie falošných obrázkov, videí, zvukov, hlasov či iných dezinformácií. Aj preto sa diskutovalo napríklad o tom, ako spomaliť jej vývoj.

Brockman napríklad načrtol scenár, v rámci ktorého by vznikla akási globálna dohoda o obmedzení ročného rastu schopností umelej inteligencie. Rovnako tak by mohol vzniknúť jeden veľký spoločný projekt, na ktorom by sa vedeli podieľať vlády po celom svete.

To, ako to napokon dopadne ukáže až čas. Každopádne však určitá forma regulácie pravdepodobne príde. Riziko, ktoré so sebou prináša AI podľa niektorých odborníkov na kybernetickú bezpečnosť prevyšuje benefity. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Budeme platiť za Google vyhľadávanie? Je veľká šanca, že áno
Môže ťa zaujímať
- Reklama -