Technologický svet sa hýbe neuveriteľným tempom smerom vpred. Výdrž batérie je jedna z vecí, podľa ktorých si vyberáme budúci smartfón. V Apple na tom zapracovali ešte v roku 2017. Spolu s rýchlym 18W adaptérom, je používanie takého iPhonu 11 Pro Max veľmi pohodlné. Môže to byť ale ešte lepšie? Oppo naznačuje, že áno. Pripravuje až 125W nabíjanie.

Oppo chystá 125W nabíjanie

Apple nie je priekopníkom v oblasti akumulátorov a ani nabíjania. Jeho zariadenia sú na tom síce dobre, no ani zďaleka nedokážeme povedať, že by boli najlepšie.

Čínske spoločnosti rok čo rok predstavujú technológie, o ktorých môžeme iba snívať. Napríklad také Oppo už dnes dokáže používateľom ponúknuť systém, ktorý má výkon až na úrovni 65W. To je 3,6x viac ako dokáže poskytnúť jablková spoločnosť so svojim lepším 18W adaptérom. Tento rok by sa to malo navyše zmeniť. V Cupertine nasadia „väčší“ kaliber a výkon zvýšia o 2W.

V iPhone 11/11 Pro bude mať batéria pravdepodobne dlhšiu životnosť.
iPhone 11 Pro a 18W adaptér – svetapple.sk

V Oppo sa z toho môžu iba dobre smiať, pretože v tejto firme dokážu nepredstaviteľné. Ich budúce smartfóny budú podporovať 125W nabíjanie. Áno, čítate správne. Takýto výkon nemá k dispozícii ani MacBook Pro 16″! Akumulátor by mal mať plnú kapacitu behom niekoľkých minút. Za štvrť hodinku by ste mohli mať teoreticky aj 100% a to sa bavíme o baterkách s kapacitou 4000 mAh a viac. Viac informácii bude Oppo zdieľať až 15. júla 2020. Dovtedy nám neostáva nič iné ako čakať…

No a ešte predtým, ako sa začnete sťažovať na pomalé nabíjanie pri iPhone, mali by ste si uvedomiť, že v princípe to nie je až také zlé riešenie. Problém výkonných adaptérov je ten, že akumulátor pri nich oveľa rýchlejšie degraduje. Životnosť je tak neporovnateľne nižšia… Predstavte si, že by mal váš smartfón po roku 60% pôvodnej kapacity.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 a presná kapacita batérie: Prilepší si každý model
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.