Tesla je rada na očiach a to sa týka aj produktov, ktoré s osobnými automobilmi príliš nesúvisia. Spoločnosť pod vedením Elona Muska predstavila štvorkolku Cyberquad, ktorá je určená pre deti.

Drobné elektrické vozidlo má samozrejme dizajn inšpirovaný vozidlom Tesla Cybertruck. To by sa malo začať vyrábať niekedy v priebehu budúceho roka.

Štvorkolka zároveň vstupuje do predaja len deň po tom, čo Tesla začala predávať píšťalku Cyberwhistle za nezmyselných 45 €. Firma tým reagovala na leštiacu handričku od Apple za 25,00 €, ktorú sme spoznali ešte v októbri.

Samotná detská štvorkolka od Tesly má celooceľový rám, odpružené sedadlo a taktiež nastaviteľné odpruženie podvozku s kotúčovou brzdou, ktorá sa nachádza v zadnej časti. Vpredu aj vzadu je potom umiestnený funkčný a elegantný LED pásik.

Dojazd, maximálna rýchlosť a cena

Cyberquad pre deti disponuje lítium-iónovou batériou, ktorej presná kapacita nebola zverejnená, no dojazd činí približne 24 kilometrov na jedno nabitie.

Prečítajte si tiež  Tesla Cybertruck ako nezmysel? Objednalo si ho 1,3 milióna ľudí a tržby môžu predstavovať až 80 miliárd dolárov!

Maximálna rýchlosť je konfigurovateľná, no pri najvyššom nastavení dokáže štvorkolka uháňať až 16 km/h. To nie je vôbec málo.

Vozidlo je určené pre všetky deti staršie ako 8 rokov a jeho cena štartuje v USA na úrovni 1 900 $. To je v prepočte zhruba 1695 €.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste svojmu dieťaťu kúpili pod vianočný stromček takýto netradičný darček. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a reakcie.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.