Spoločnosť Sony stojí za extrémne úspešnou hernou konzolou PlayStation 5, ktorá sa v súčasnosti predáva ako teplé rožky. Hoci sa spoločnosť nezvykne chváliť presným počtom predaných kusov počas oznamovania finančných výsledkov, akonáhle dosiahne nejaký zaujímavý míľnik, svojich zákazníkov o tom informuje prostredníctvom tlačovej správy.

Presne tak to Sony urobil teraz, keď oficiálne oznámil, že sa mu podarilo predať až 50 miliónov kusov hernej konzoly PlayStation 5. Tento výsledok je skoro rovnaký, ako pri hernej konzole PlayStation 4. Dá sa teda povedať, že výrobca napriek takmer dvojročným problémom s dodávkami dosiahol vynikajúce čísla.

Herná konzola PlayStation 5 bola predstavená 12. novembra 2020, pričom dôležitý míľnik 50 miliónov kusov bol zdolaný už 9. decembra 2023. Dnes sú teda čísla oveľa lepšie.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Zaujímavé je tiež to, že firma už PlayStation 5 inovovala o menšiu verziu, ktorá síce nedostala názov „Slim“, no väčšina fanúšikov ju tak označuje. Nové PS5 má aj inovovaný dizajn s odnímateľnou mechanikou a bez nej ho kúpite po kliknutí na tento odkaz za 449 €. Verzia s Blu-Ray mechanikou sa potom predáva za 549 € a samotnú mechaniku bude možné získať za cca 120 – 130 €.

Za doplnenie stojí, že ak ste si doteraz kúpili PS5 bez mechaniky, Sony neponúkalo možnosť, ako si sem Blu-Ray mechaniku pripojiť. Digitálna edícia mala navyše len 825 GB SSD pamäte, ktorá sa rýchlo zaplnila hrami či iným obsahom. A

j preto je táto zmena veľmi pozitívna a hlavne vítaná. Pokiaľ vám digitálne PS5 „Slim“ nebude vyhovovať, jednoducho ho povýšite na klasický model s mechanikou.

Xbox sa nikdy nepredával lepšie, ako PlayStation

Xbox X vs PlayStation 5
Zdroj: YouTube / SpawnPoiint / Kyle Erickson (úprava redakcie)

Fanúšikov hernej konzoly PlayStation 5 poteší aj to, že si vo svete našla oveľa viac zákazníkov, ako konkurenčný Xbox. Ak sa totiž pozrieme na predaje cez Vgchartz, rýchlo zistíme, že Xbox Series S a Series X dosahujú dokopy 25,37 milióna predajov. To je oproti PS5 v podstate len polovičné číslo.

Ak nazrieme do minulosti, PlayStation 4 sa podarilo predať v celkovom počte 117,17 milióna kusov a Xbox One v počte iba 57,96 milióna kusov. Dá sa teda povedať, že konzola od Sony je výrazne úspešnejšia.

Prečítajte si tiež  Slováci môžu získať MS Office 2021 a Windows 11 v rekordných zľavách. Ušetríte aj stovky eur

Neplatilo to snáď iba v generácii Xbox 360, ktorá dosiahla len o necelé dva milióny predaných kusov menej, ako obdobné PlayStation 3.

Na záver už iba stojí za zmienku, že absolútne najúspešnejšou hernou konzolou, ktorá vládne rebríčku predajov je legendárne PlayStation 2, ktoré prišlo na trh ešte v roku 2000.

Toho sa podarilo predať celkovo až 158,7 milióna kusov, pričom zariadenie prekonalo aj Nintendo DS z roku 2004, ktoré dosiahlo 154,2 milióna predaných kusov.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -