Hoci sme vás len relatívne nedávno informovali o tom, že herná konzola PlayStation 5 sa dá kúpiť vo výrazných zľavách, teraz sa predáva za najnižšiu cenu od roku 2020. Vďaka aktuálnym výpredajom Black Friday si tak môžete predčasne pripraviť vianočný darček pre seba, alebo pre svojich blízkych. Ponuka je však časovo limitovaná.

Nebudeme si klamať, keď napíšeme, že PlayStation 5 je jedna z najlepších herných konzol na svete. Používateľom prináša špičkovú grafiku vo vysokom 4K rozlíšení pri 120 FPS a okrem iného sa môžete tešiť aj na návykové ovládanie cez DualSense. Okrem hmatovej spätnej väzby má k dispozícii aj mikrofón či dokonca reproduktor. PlayStation 5 má tiež plnohodnotnú Blu-Ray mechaniku, ktorá neslúži len na hry, ale púšťať si tu môžete aj iné média, napríklad filmy vo vysokej kvalite.

No a cena? PlayStation 5 sa do dnešných dní štandardne predáva za 549 €. V posledných mesiacoch sme síce boli svedkami viacerých zliav, v rámci ktorých ste konzolu mohli získať už za 470 – 500 €. Taká lacná, ako dnes však za posledné tri roky ani raz nebola. Po kliknutí na tento odkaz totiž PS5 kúpite za 427 €, čo je doslova extrémne nízka cena.

Herná konzola PlayStation 5
Zdroj: Unsplash / Kerde Severin

Platí to najmä vtedy, keď si uvedomíme, že ešte pred rokom šlo o nedostatkový tovar, ktorý viacerí predajcovia ponúkali bez problémov aj o 200 – 300 € drahšie (ako dnes). Veľkou výhodou PlayStation 5 je tiež prítomnosť 825 GB SSD disku, na ktorý si môžete uložiť nie len hry, ale aj aplikácie. Nejde totiž len o hernú konzolu, ale PS5 môže poslúžiť aj ako inteligentné domáce centrum. Podporuje Apple Music, Netflix či Apple TV+ a mnoho ďalších služieb.

Na záver už iba spomenieme, že PlayStation 5 dostalo pred pár týždňami vynovený dizajn, ktorý však stále nevstúpil do predaja. Konzola v rámci neho zmenšila svoje rozmery a taktiež ponúkla o čosi väčšie, 1 TB úložisko. Žiadnych iných technických parametrov sa však táto inovácia nedotkla, takže ak máte o PS5 záujem, výber doterajšieho modelu, ktorý kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 427 € je z nášho pohľadu lepšia voľba. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Procesor M3 Pro je sklamaním: V niektorých veciach je dokonca lepší predchodca
Môže ťa zaujímať
- Reklama -